Przedszkola » Rzędowice » O nas

Przedszkole przy Szkole Podstawowej w Rzędowicach powstało 1 września 2008 roku dzięki środkom pochodzącym z Unii Europejskiej i Europejskiego Funduszu Społecznego. Nasza szkoła od roku 2008/2009 została zreorganizowana. Zlikwidowano klasy IV-VI. Pozostawiono jedynie klasy 0-III. Szkoła jest niewielką szkołą, ale za to atmosfera w niej panująca jest rodzinna. Wszyscy się doskonale znają i czują się w szkole bezpiecznie.

Do nowo otwartego przedszkola 1 września zapisało się 10 dzieci w wieku od 3-5 lat. Mamy jednak nadzieję, że ilość dzieci uczęszczających do naszego przedszkola będzie systematycznie wzrastać. Dzieci uczęszczające do przedszkola to "Wesołe Biedronki".

Nasze przedszkole dzięki środkom Unii Europejskiej zostało wyposażone w wiele pomocy dydaktycznych, zakupiono także kolorowe meble, stoliki i krzesełka. Dostosowano pomieszczeni a do potrzeb przedszkola. Dzieci przychodzą do nas z ochotą i z żalem opuszczają przedszkole po zajęciach.

Nasze przedszkole w szczególności koncentruje się na:

• zapewnieniu opieki i wspomaganiu indywidualnego rozwoju dzieci w przyjaznym, bezpiecznym i zdrowym otoczeniu;
  • uwzględnieniu indywidualnych potrzeb dzieci, umacnianiu wiary we własne siły i możliwości osiągnięcia sukcesu w oparciu o wartości domu rodzinnego;
  • stworzeniu warunków do rozwoju samodzielności;
  • rozwoju wrażliwości moralnej;
  • kształtowaniu umiejętności obserwacji, ułatwianiu zrozumienia zjawisk zachodzących w dostępnym doświadczeniu dziecka otoczeniu przyrodniczym, społecznym, kulturowym, technicznym;
  • rozwoju wrażliwości estetycznej, tworzeniu warunków do rozwoju wyobraźni, fantazji oraz ekspresji plastycznej, muzycznej, słownej, ruchowej;
  • rozbudowaniu ciekawości poznawczej, zachęcaniu do aktywności badawczej i wyrażaniu własnych myśli i przeżyć;
  • zapewnieniu warunków do harmonijnego rozwoju fizycznego, bezpiecznego postępowania i zachowań prozdrowotnych;
  • przygotowaniu dzieci do rozpoczęcia nauki w szkole.

Oferta zajęć dodatkowych:

• język angielski (2x w tygodniu)
  • gimnastyka korekcyjna (2x w tygodniu)
  • rytmika (1x w tygodniu)
  • zajęcia logopedyczna (1x w tygodniu)
  • przedstawienia teatralne (2 x w roku szkolnym)
  • wyjazdy na basen ((2 x w roku szkolnym, w roku 2008 – 1 raz.)
  • wycieczki (2 x w roku szkolnym)