24 czerwca 2018 Rejestruj   Zaloguj  
 
Przedszkola » Rzędowice » Aktualności
Użytkownicy
Członkostwo Członkostwo:
Ostatni nowy użytkownik Ostatni: angelikag1
Nowi dzisiaj Nowi dzisiaj: 0
Nowi wczoraj Nowi wczoraj: 0
Numer użtkownika Ogółem: 76

Osoby Online Osoby Online:
Goście Goście: 24
Członkowie Członkowie: 0
Wszyscy Wszyscy: 24

Online teraz Online teraz:
Linki
Aktualności
III Gminna Spartakiada Sportowa III Gminna Spartakiada Sportowa
3 czerwca 2011 utworzone przez: Administrator

W dniu 2 czerwca 2011 r. nasze przedszkolaki uczestniczyły w Spartakiadzie sportowej w przedszkolu w Książu Wielkim. Tym razem szczęście bardziej nam dopisywało. Zdobyliśmy cztery medale, a tym samym III miejsce w klasyfikacji generalnej.

więcej ...
Mali ogrodnicy Mali ogrodnicy
3 czerwca 2011 utworzone przez: Administrator

Wiosna to pora roku, która zachęca wszystkich do działania. Jej urokowi uległy również nasze przedszkolaki. Na oknie założyły mały ogródek. Wyznaczeni dyżurni codziennie pielęgnowali młode roślinki.

więcej ...
Dzień Dziecka Dzień Dziecka
3 czerwca 2011 utworzone przez: Administrator

Dzień Dziecka to jeden z najważniejszych dni w życiu każdego przedszkolaka. Aby uczcić ten dzień wybraliśmy się wraz z rodzicami na basen do Charsznicy. Tam oprócz pływania czekało na nas wiele atrakcji. Dzieci otrzymały od Rady Rodziców smaczny poczęstunek oraz lody właściciela firmy PLANETA.

więcej ...
Dzień Mamy Dzień Mamy
3 czerwca 2011 utworzone przez: Administrator

26 maja 2011 r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta Akademia z okazji Dnia Matki. Na uroczystość przybyły wszystkie mamy przedszkolaków. Dzieci przygotowały dla nich piękny program artystyczny i upominki w formie ramek na fotografię oraz bukiety kwiatów. 

więcej ...
Zajęcia gimnastyki korekcyjnej Zajęcia gimnastyki korekcyjnej
27 maja 2011 utworzone przez: Administrator

Od początku realizacji projektu "Kuźnia Przyszłości" prowadzone są dla dzieci dodatkowe  zajęcia  gimnastyki korekcyjnej finansowane ze środków Unii Europejskiej. Zajęcia prowadzi pani Alina Kula. Dzieci chętnie w nich uczestniczą.

więcej ...
Na zajęciach z logopedą Na zajęciach z logopedą
27 maja 2011 utworzone przez: Administrator

W ramach  projektu "Kuźnia Przyszłości" prowadzone są zajęcia logopedyczne, które są finansowane ze środków Unii Europejskiej. Zajęcia prowadzi pani Anna Kopeć. Dzieci bardzo lubią te zajęcia.

 

więcej ...
Wycieczka do Wieliczki Wycieczka do Wieliczki
10 maja 2011 utworzone przez: Administrator


W dniu 9 maja 2011r. wybraliśmy się na wycieczkę do Wieliczki - najstarszej czynnej do dziś kopalni w Europie, z której sól wydobywana jest ponad 700 lat. W Kopalni czekał na nas „Skarbnik” i „Soliludki”, którzy  w bardzo ciekawy sposób wprowadzili nas w podziemny cud świata.

więcej ...
VIII Festiwal Tańca i Piosenki Przedszkolnej VIII Festiwal Tańca i Piosenki Przedszkolnej
10 maja 2011 utworzone przez: Administrator

W dniu 28 kwietnia 2011 r. uczestniczyliśmy w VIII Festiwalu Tańca i Piosenki Przedszkolnej w Książu Wielkim. Nasza grupa zaprezentowała jedną piosenkę zespołową, pięć piosenek zaśpiewanych indywidualnie i taniec Polonez do utworu Wojciecha Kilara.

więcej ...
Na zajęciach języka angielskiego Na zajęciach języka angielskiego
20 kwietnia 2011 utworzone przez: Administrator


W przedszkolu prowadzone są zajęcia języka angielskiego. Nauczanie języka angielskiego w przedszkolu ma na celu przede wszystkim motywowanie, zachęcanie, stwarzanie sytuacji sprzyjających odkrywaniu świata, jak i wykorzystywanie naturalnych predyspozycji dziecka do rozwijania umiejętności językowych.
Dzieci uczą się poprzez zabawę.

 

więcej ...
Na zajęciach rytmiki Na zajęciach rytmiki
20 kwietnia 2011 utworzone przez: Administrator


Od początku realizacji projektu prowadzone są zajęcia dodatkowe z rytmiki. Podczas realizacji tych zajęć stosowane są różnorodne rodzaje ćwiczeń mających na celu rozwijanie twórczej inwencji dzieci - improwizacje ruchowe, śpiewane i grane. Zajęcia prowadzi Pani Anna Kowal.

więcej ...
Wiosnę witamy !!! Wiosnę witamy !!!
7 kwietnia 2011 utworzone przez: Administrator


21 marca 2011 roku z wielką radością powitaliśmy Wiosnę. Najpierw samodzielnie wykonaliśmy słomianą kukłę. Wykorzystaliśmy do tego tylko słomę i bibułę, by później można ją było spalić.

więcej ...
Na basenie Na basenie
6 kwietnia 2011 utworzone przez: Administrator


18 marca 2011 roku mieliśmy okazję uczestniczyć w kolejnych zajęciach nauki pływania na basenie w Charsznicy finansowanych przez UE w ramach EFS. Systematyczne wyjazdy pozwoliły wszystkim przedszkolakom pozbyć się lęku związanego z wodą.

więcej ...
Jaś i Małgosia Jaś i Małgosia
11 marca 2011 utworzone przez: Administrator

7 marca 2011 roku przedszkolaki obejrzały teatrzyk "Jaś i Małgosia". Występ teatrzyku był sfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

 

więcej ...
Karnawał, radość i wrzawa! Karnawał, radość i wrzawa!
10 marca 2011 utworzone przez: Administrator

Tegoroczny długi karnawał zachęcił nas do zorganizowania drugiego w tym okresie balu karnawałowego.   W „tłusty czwartek” -  zgodnie z tradycją wszyscy zjedli po kilka pysznych pączków i z dużą energią ruszyli  w tany. Jak na karnawał przystało na balu nie zabrakło przebierańców, serpentyn i balonów.

więcej ...
Teatr pod parasolem Teatr pod parasolem
9 marca 2011 utworzone przez: Administrator

Przedszkolaki  zainteresowały się tworzeniem widowisk teatralnych. Swoje działania rozpoczęły od utworzenia kącika teatralnego, w którym zgromadzono niezbędne rekwizyty i kostiumy. Same też podjęły się napisania scenariusza pt. „Księżniczka Grymaśnica”. W  spektaklu wzięły udział wszystkie pacynki zgromadzone w kąciku teatralnym.

więcej ...
Przygody Krasnala Pączka Przygody Krasnala Pączka
4 marca 2011 utworzone przez: Administrator

7 marca 2011 roku przedszkolaki obejrzały teatrzyk "Przygody Krasnala Pączka". Występ teatrzyku był sfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

 

więcej ...
Czytamy bajki Czytamy bajki
3 marca 2011 utworzone przez: Administrator

Pierwszy tydzień po feriach zimowych rozpoczął się bardzo miło. Codziennie do naszego przedszkola przychodziła inna mama i czytała nam bajki zgodnie z założeniami akcji „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”. Bajki  wprowadzały dzieci w fantastyczny świat .

więcej ...
Zabawa karnawałowa Zabawa karnawałowa
5 lutego 2011 utworzone przez: Administrator

Karnawał to okres, w którym nie tylko dorośli ale również dzieci chętnie udają się na bale. W tym roku w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy BAL PRZEBIERAŃCÓW.

więcej ...
Dzień Babci i Dziadka Dzień Babci i Dziadka
31 stycznia 2011 utworzone przez: Administrator

22 stycznia 2011 roku do naszego przedszkola przybyli dziadkowie wszystkich przedszkolaków. Dzieci przygotowały dla nich piękną inscenizację, podczas której śpiewały piosenki i recytowały wierszyki. .

więcej ...
Jasełka Jasełka
21 stycznia 2011 utworzone przez: Administrator

Przedszkolaki przygotowały Jasełka. Rodzice przygotowali piękne kostiumy dla aniołków, pastuszków i królów. Do urządzenia Szopki wykorzystaliśmy zabawki z naszego przedszkola. Przedstawienie bardzo nam się podobało.

 

więcej ...
Mikołajki Mikołajki
8 grudnia 2010 utworzone przez: Administrator

6 grudnia 2010 roku do naszego przedszkola przybył  Mikołaj. Emocje sięgały zenitu. Nawet starsze przedszkolaki niepewnie wyciągały ręce po upragniony prezent. Na pożegnanie wszyscy zaśpiewali Mikołajowi piosenkę i zaprosili go na drugi rok.

więcej ...
Koziołek Matołek Koziołek Matołek
3 grudnia 2010 utworzone przez: Administrator

W dniu 30 listopada 2010 roku w naszym przedszkolu gościliśmy STUDIO „Aplauz” z Wolbromia z przedstawieniem pt. „Przygody Koziołka Matołka”. Przedstawienie zostało sfinansowane  ze środków Unii Europejskiej w ramach EFS.

 

więcej ...
Pasowanie na Żaka - Przedszkolaka Pasowanie na Żaka - Przedszkolaka
2 grudnia 2010 utworzone przez: Administrator

W dniu 3 listopada dzieci z naszego przedszkola zdały egzamin na ŻAKA – PRZEDSZKOLAKA. Podczas uroczystości, na którą zostali zaproszeni wszyscy rodzice, przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności.

więcej ...
Andrzejki Andrzejki
1 grudnia 2010 utworzone przez: Administrator

 W dniu 25 listopada 2010 roku dzieci z naszego przedszkola  wzięły udział w tradycyjnej „zabawie andrzejkowej”. Nie zabrakło wróżb z butami, lania wosku i kolorowych serduszek. Wszyscy bawili się doskonale, a w przerwach posilali się pysznymi smakołykami przygotowanymi przez rodziców.

więcej ...
Święto Niepodległości Święto Niepodległości
19 listopada 2010 utworzone przez: Administrator

W dni 10 listopada 2010 roku przedszkolaki wraz z uczniami szkoły wystąpiły na akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości.  Dzieci śpiewały patriotyczne piosenki i recytowały wiersze.

więcej ...
Dzień Edukacji Narodowej Dzień Edukacji Narodowej
29 października 2010 utworzone przez: Administrator

13 października 2010 roku dzieci z Punktu Przedszkolnego wspólnie z uczniami szkoły uczciły wierszem i piosenką święto wszystkich pracowników oświaty.

więcej ...
Teatr MORALITET Teatr MORALITET
29 października 2010 utworzone przez: Administrator

W dniu 27 października 2010 roku gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów teatru MORALITET. Obejrzeliśmy Widowisko propagujące działania pro-zdrowotne pt. ŚWIĘTO ZDROWIA.

 

więcej ...
Na basenie Na basenie
29 października 2010 utworzone przez: Administrator

20 października 2010 roku po raz kolejny wybraliśmy się na basen do Charsznicy. Starsze przedszkolaki radziły sobie coraz lepiej, a maluchy dzielnie walczyły z pokonaniem strachu. Wycieczka została sfinansowana  ze środków Unii Europejskiej w ramach EFS.

więcej ...
Wycieczka do Krakowa Wycieczka do Krakowa
22 września 2010 utworzone przez: Administrator

21 września 2010 roku po raz kolejny wybraliśmy się do stolicy naszego województwa - Krakowa. Najpierw obejrzeliśmy żywiołowy musical pt. "Czerwony Kapturek" w teatrze GROTESKA. Później udaliśmy się do Muzeum Lotnictwa Polskiego.

więcej ...
Powitanie nowego roku Powitanie nowego roku
3 września 2010 utworzone przez: Administrator


1 września 2010 roku nasze przedszkolaki powitały nowy rok szkolny. Pani Dyrektor wszystkim przedszkolakom życzyła sukcesów w nowym roku szkolnym.

więcej ...
Witamy nowy rok szkolny
2 września 2010 utworzone przez: Administrator

Rok szkolny 2010/2011

1 września 2010 roku w naszym przedszkolu rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Wszystkim przedszkolakom życzymy wiele radości i zabawy w nowym roku.

więcej ...
Koniec roku szkolnego Koniec roku szkolnego
30 czerwca 2010 utworzone przez: Administrator


Na zakończenie roku szkolnego przedszkolaki przygotowały część artystyczną. Zaprezentowały piosenki, wiersze i tańce, których nauczyły się w przedszkolu.

więcej ...
Wycieczka do Krakowa Wycieczka do Krakowa
26 czerwca 2010 utworzone przez: Administrator


23 września 2010 roku przedszkolaki były na wycieczce w Krakowie. To był bardzo udany wyjazd. Najpierw miło bawiliśmy się w ANIKINIE.Później udaliśmy się na spacer ulicami miasta. W Rynku dużą atrakcją okazała się możliwość karmienia gołębi.

więcej ...
Gminna Spartakiada Przedszkolna Gminna Spartakiada Przedszkolna
7 czerwca 2010 utworzone przez: Administrator

1 czerwca 2010 roku przedszkolaki brały udział w Gminnej Spartakiadzie Przedszkolnej. Zawody sportowe odbyły się w Samorządowym Przedszkolu w Książu Wielkim. Nasze maluchy spoisały się "na medal".

więcej ...
Przedszkolaki na basenie Przedszkolaki na basenie
3 czerwca 2010 utworzone przez: Administrator

W maju nasze przedszkolaki po raz kolejny wyjechały na basen do Charsznicy. Wyjazd był sfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

więcej ...
Dzień Mamy Dzień Mamy
28 maja 2010 utworzone przez: Administrator

26 maja 2010 roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Mamy. Przedszkolaki dla swoich mam przygotowały piękny program artystyczny,  złożyły życzenia, a  potem zaprosiły na herbatkę i ciastko.

więcej ...
VII Festiwal Tańca i Piosenki Przedszkolnej VII Festiwal Tańca i Piosenki Przedszkolnej
13 maja 2010 utworzone przez: Administrator

Już siódmy raz nasze przedszkolaki prezentowały się na FESTIWALU TAŃCA I PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ W Książu Wielkim. Najlepiej udał się nam taniec. Za „POLECZKĘ” otrzymaliśmy I miejsce. Natomiast zespołowa prezentacja piosenki przedszkolnej i przyśpiewki ludowej nie spodobała się jurorom, mimo że daliśmy z siebie wszystko.

więcej ...
Dzień Ziemi Dzień Ziemi
29 kwietnia 2010 utworzone przez: Administrator

22 kwietnia 2010 roku wyruszyliśmy na pomoc przyrodzie. Sprzątanie Świata rozpoczęliśmy od przedszkolnego podwórka.. W ruch poszły miotły i grabki. W trakcie zajęć dzieci poznały mechanizm powstawania dużej ilości śmieci oraz ich wpływu na środowisko.

więcej ...
Jesteśmy Polakami Jesteśmy Polakami
15 kwietnia 2010 utworzone przez: Administrator

Katastrofa lotnicza prezydenckiego samolotu w dniu 10 kwietnia 2010 roku zdarzyła się w okresie kiedy podczas zajęć dzieci poznawały symbole narodowe, wybrane fragmenty rzeczywistości przyrodniczej, społecznej oraz kulturowej naszego kraju. W tych trudnych dla Polski chwilach jednoczyliśmy się z wszystkimi Polakami. 

więcej ...
Powitanie wiosny Powitanie wiosny
29 marca 2010 utworzone przez: Administrator

Przedszkolaki naszego punktu przedszkolnego powitały wiosnę. Zrobione w przedszkolu kukły - Marzanny uroczyście spaliły przed budynkiem szkoły i tym samym raz na zawsze przegoniły zimę. Od razu zrobiło się cieplej.  

więcej ...
Worek szczęścia Worek szczęścia
26 marca 2010 utworzone przez: Administrator

W dniu 19 marca 2010r. w naszym przedszkolu gościliśmy artystów z teatru MORALITET  z przedstawieniem pt. „WOREK SZCZĘŚCIA”.  Przedstawienie było finansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

więcej ...
Dzień dobry, Panie Komputerze! Dzień dobry, Panie Komputerze!
25 marca 2010 utworzone przez: Administrator

W dniu 5 marca 2010 roku większość zajęć odbywała się w pracowni komputerowej. Dzieci zapoznały się z komputerem i niezbędnymi do pracy z nim akcesoriami. Każde z nich nauczyło się włączać i wyłączać komputer, nazywać najważniejsze części zestawu.

więcej ...
Przygody Księcia Gaduły Przygody Księcia Gaduły
23 lutego 2010 utworzone przez: Administrator

16 lutego 2010 roku w naszym przedszkolu gościliśmy artystów z Krakowskiej Agencji Kanon, którzy wystąpili z przedstawieniem "Przygody Księcia Gaduły". Występ teatrzyku był sfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

więcej ...
W karnawale, to są bale! W karnawale, to są bale!
23 lutego 2010 utworzone przez: Administrator

W ostatnim tygodniu karnawału przygotowywaliśmy się do balu karnawałowego. Najpierw zadbaliśmy o stworzenie karnawałowego nastroju. Udekorowaliśmy salę balonami i serpentynami. Później na podstawie wysłuchanych utworów literackich i piosenek dzieci mogły poznać niektóre zwyczaje związane z karnawałem.

więcej ...
Przedszkolne kolędowanie Przedszkolne kolędowanie
26 stycznia 2010 utworzone przez: Administrator

22 grudnia 2009r. przedszkolaki zaprezentowały krótki występ artystyczny na uroczystej Wigilii. W swoim wystąpieniu przypomniały tradycje i zwyczaje związane ze świętami Bożego Narodzenia. Po udanym występie wszyscy obecni na uroczystości zebrali się wokół wigilijnego stołu.

więcej ...
Zabawa karnawałowa Zabawa karnawałowa
26 stycznia 2010 utworzone przez: Administrator

16 stycznia 2010 roku w naszym przedszkolu odbyła się zabawa karnawałowa, podczas której dzieci przedstawiły bajkę o tym „Jak się Stary Rok żegnał z Nowym Rokiem”. Głównymi bohaterami przedstawienia było dwanaście miesięcy.

więcej ...
Mikołajki Mikołajki
4 stycznia 2010 utworzone przez: Administrator

4 grudnia 2009 w przedszkolu odbyły się MIKOŁAJKI. Dzieci wraz z rodzicami z niecierpliwością oczekiwały na gościa. Dużym zaskoczeniem dla wszystkich było pojawienie się Św. Mikołaja w towarzystwie Aniołów. Każdy przedszkolak aby otrzymać prezent musiał przełamać towarzyszący mu strach, zaśpiewać piosenkę lub powiedzieć wierszyk.

więcej ...
Teatrzyk o smoku wawelskim Teatrzyk o smoku wawelskim
4 stycznia 2010 utworzone przez: Administrator

27 listopada 2009 - Teatrzyk kukiełkowy. Tym razem zobaczyliśmy w wykonaniu aktorów Teatru Kukiełkowego „PINOKIO” inną wersję bajki o Smoku Wawelskim. Była to opowieść o czasach, w których działały czary, żył król Krak i jego córka Różyczka oraz pogromca smoka – Grak.

więcej ...
Andrzejki Andrzejki
28 grudnia 2009 utworzone przez: Administrator

26 listopada 2009 w przedszkolu odbyły się  „ANDRZEJKI”. Zabawa andrzejkowa  była dla naszych przedszkolaków  atrakcyjną  formą rozrywki. Dostarczyła im wielu przeżyć i radości. Impreza w przedszkolu miała  różnorodne formy.

więcej ...
Teatrzyk kukiełkowy Teatrzyk kukiełkowy
8 listopada 2009 utworzone przez: Administrator

W dniu 3 listopada gościliśmy w naszym przedszkolu Teatrzyk Kukiełkowy „PINOKIO” z Nowego Sącza. Obejrzeliśmy bajkę  profilaktyczną pt.: "Przygody krowy Kłamczuchy". Tematem bajki były zwyczaje i reguły grzecznościowe, piętnowanie kłamstwa i odpowiedzialność za własne czyny.

więcej ...
Wycieczka na basen Wycieczka na basen
2 listopada 2009 utworzone przez: Administrator

To był kolejny wyjazd na basen do Charsznicy. Dzieci uczęszczające do przedszkola drugi rok z niecierpliwością czekały na ten dzień. Nowe przedszkolaki nie bardzo były zorientowane co je czeka i też bardzo się cieszyły. Wycieczka została sfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach EFS.
 

więcej ...
Dzień Nauczyciela Dzień Nauczyciela
20 października 2009 utworzone przez: Administrator

W dniu 14 października 2009 roku grupa przedszkolakó pryzgotowała krótką część artystyczn a na akademię z okazji Dnia Edukacji Nardodowej.

więcej ...
Wycieczka do ZATORLANDU Wycieczka do ZATORLANDU
3 października 2009 utworzone przez: Administrator

29 WRZEŚNIA 2009 roku wszystkie przedszkolaki wraz ze swoimi rodzicami uczestniczyły w wycieczce do "Dinozatorlandu" w Zatorze oraz do Wadowic. Wycieczka dostarczyła naszym dzieciom niezapomnianych wrażeń.

więcej ...
Mamy plac zabaw Mamy plac zabaw
8 września 2009 utworzone przez: Administrator

Pod koniec ubiegłego roku szkolnego na naszym szkolnym placu stanął nowy plac zabaw. Po wakacjac, przez pierwsze dni września przedszkolaki nie mogły się nim nacieszyć. 

więcej ...
Witamy nowy rok szkolny 2009/2010 Witamy nowy rok szkolny 2009/2010
7 września 2009 utworzone przez: Administrator

1 września 2009r. rozpoczęliśmy drugi rok pracy w Punkcie Przedszkolnym działający przy Szkole Podstawowej w Rzędowicach. Na uroczystej akademii inaugurującej nowy rok szkolny 2009/2010 pani dyrektor Teresa Gacek serdecznie powitała wszystkich przedszkolaków oraz przedstawiła zaplanowane na ten rok zadania.

więcej ...
Witamy nowy rok szkolny
1 września 2009 utworzone przez: Administrator

Rok szkolny 2009/2010

3 września rozpoczęliśmy w naszym przedszkolu nowy rok szkolny. Wszystkim przedszkolaczkom życzymy dużo radości w zabawy

więcej ...
Koniec roku szkolnego Koniec roku szkolnego
29 czerwca 2009 utworzone przez: Administrator

19 czerwca – zakończenie roku szkolnego 2008/2009.
Szybko minął pierwszy rok pobytu w przedszkolu. W ostatnim tygodniu musieliśmy uporządkować zabawki, półki, gazetki, wystawki. Zrobiliśmy też podsumowanie, czego nauczyliśmy się przez cały rok. Na uroczystości zakończenia roku szkolnego pani dyrektor wręczyła nam dyplomy za udział w Spartakiadzie Przedszkolnej, Festiwalu Tańca i Piosenki Przedszkolnej oraz Konkursie Plastycznym. Do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym.
Zapraszamy do galerii zdjęć.

więcej ...
I Spartakiada Przedszkolna I Spartakiada Przedszkolna
11 czerwca 2009 utworzone przez: Administrator

10 czerwca w Samorządowym Przedszkolu w Książu Wielkim odbyła się I Gminna Spartakiada Przedszkolna. Wśród 4 przedszkoli z gminy były także nasze dzieci. Zaprezetowały się bardzo ładnie bijąć sportowe rekordy. Zdobyli nagrody i medale. 
Zapraszamy do galerii zdjęć.

więcej ...
Mamy plac zabaw Mamy plac zabaw
11 czerwca 2009 utworzone przez: Administrator

W czerwcu przy naszym przedszkolu powstał nowy plac zabaw. Powstał dzięki finansowemu wsparciu Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Zapraszamyy do galerii zdjęć.

 

więcej ...
Festiwal Tańca i Piosenki Przedszkolnej Festiwal Tańca i Piosenki Przedszkolnej
11 czerwca 2009 utworzone przez: Administrator

10 czerwca 2009 roku odbył się VI Gminny Festiwal Tańca i Piosenki Przedszkolnej. Organizatorem festiwalu było Samorządowe Przedszkole w Książu Wielkim.  Nasze przedszkolaki wystapiły z piosenką i tańcem.
Zapraszamy do galerii zdjęć.

więcej ...
Wyniki rekrutacji Wyniki rekrutacji
10 czerwca 2009 utworzone przez: Administrator

Są już wyniki rekrutacji dzieci do Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Rzędowicach. Lista dzieci przyjętych znajduje się na tablicy ogłoszeń w naszym przedszkolu.

więcej ...
Dzień Dziecka Dzień Dziecka
4 czerwca 2009 utworzone przez: Administrator

1 czerwca w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dziecka.
W tym dniu bawiliśmy się doskonale. Rodzice stanęli na wysokości zadania i przygotowali dla nas wiele niespodzianek. Najpierw był PIKNIK RODZINNY, na którym grilowaliśmy i bawiliśmy się na świeżym powietrzu. Później „załamała” się pogoda i zmuszeni byliśmy do przejścia na salę gimnastyczną, gdzie wspólnie z rodzicami rywalizowaliśmy w zawodach sportowych i rozgrywkach umysłowych. Po skończonej zabawie wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że to trzeba będzie powtórzyć

więcej ...
Wycieczka do Krakowa Wycieczka do Krakowa
4 czerwca 2009 utworzone przez: Administrator

29 maja odbyła się wycieczka do Krakowa.
Wszyscy lubimy wycieczki. Tym razem pojechaliśmy do kina i ogrodu zoologicznego. Najpierw w Multikinie obejrzeliśmy bajkę pt. „Dzielny Despero”. Po obejrzeniu filmu pojechaliśmy do krakowskiego ZOO. Wyjazd został sfinansowany   ze środków Unii Europejskiej w ramach EFS.
Zapraszamy do galerii zdjęć.

więcej ...
Dzień Matki Dzień Matki
1 czerwca 2009 utworzone przez: Administrator

26 maja w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Matki.  
Dzień Matki ,to bardzo ważne święto dla każdego przedszkolaka. Przez cały maj przygotowywaliśmy się do tej uroczystości. Uczyliśmy się piosenek, wierszy i tańców. Uroczystość wypadła bardzo ładnie. W prezencie zrobiliśmy samodzielnie piękne laurki.

więcej ...
Dzień Ziemi Dzień Ziemi
2 maja 2009 utworzone przez: Administrator

22 kwietnia 2009 roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Ziemi. W tym dniu odbył się uroczysty apel, podczas którego dzieci wygłaszały wiersze i śpiewały piosenki o treści ekologicznej. "Mali ekolodzy" zachęcali do ochrony przyrody. Następnie dzieci sprzatały teren wokół szkoły. Na zakończenie odbyło się ognisko. Dzieci upiekły kiełbaski i zjadły je z apetytem.Zapraszamy do galerii zdjęć. (Wejdź do albumu "KwiecieN").

 

więcej ...
Witamy wiosę Witamy wiosę
2 kwietnia 2009 utworzone przez: Administrator

20 marca 2009 roku dzieci z naszego przedszkola powitały wiosnę.
Zapraszamy do galerii zdjęć. (Wejdź do albumu :Marzezc").

więcej ...
Wyjazd na basen Wyjazd na basen
1 kwietnia 2009 utworzone przez: Administrator

W marcu 2009 roku dzieci z naszego przedszkola były na basenie w Charsznicy. 
Wyjazd był sfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. (Wejdź do albumu "Marzec".

 

więcej ...
Ogłoszenie o rekrutacji do przedszkola Ogłoszenie o rekrutacji do przedszkola
15 marca 2009 utworzone przez: Administrator

Dyrektor Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Rzędowicach ogłasza rekrutację do przedszkola w terminie od 1 kwietnia 2009 roku do dnia 31 maja 2009 roku. Regulamin Rekrutacji jest dostępny w siedzibie przedszkola.

więcej ...
17 lutego 2009r. – „Karnawałowa Zabawa Śnieżynkowa” 17 lutego 2009r. – „Karnawałowa Zabawa Śnieżynkowa”
3 marca 2009 utworzone przez: Administrator
Okres karnawału to doskonała okazja do zaprezentowania tego wszystkiego, czego zdążyliśmy się nauczyć w pierwszym półroczu pobytu w przedszkolu. Obserwacja wielu spektakli teatralnych zachęciła nas do przygotowania przedstawienia pt. „Śnieżynkowa zabawa”. Wszystkie dziewczynki przebrane były za śnieżynki, natomiast chłopcy wcielili się w role bałwanków, wichrów i mrozów. Bal był wspaniały- wszyscy bawiliśmy się szampańsko. Tańczyliśmy w parach, kółeczkach i solo. Były też konkursy z nagrodami. W trakcie zabawy mogliśmy regenerować siły smakołykami przygotowanymi przez rodziców.
więcej ...
5 lutego 2009 r. - „Zdrowie i bezpieczeństwo” - teatrzyk kukiełkowy 5 lutego 2009 r. - „Zdrowie i bezpieczeństwo” - teatrzyk kukiełkowy
2 marca 2009 utworzone przez: Administrator
          Bardzo lubimy teatrzyki, ponieważ mamy kontakt z aktorami, którzy w piękny sposób przekazują nam różne mądre rzeczy.
            5 lutego 2009 r. po raz kolejny gościliśmy w naszym przedszkolu grupę artystów, którzy zaprezentowali dla nas przedstawienie kukiełkowe pt. „Zdrowie i bezpieczeństwo”. Teatrzyk b ył sfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS). 
więcej ...
28 stycznia 2009r. – „Zaczarowany las” 28 stycznia 2009r. – „Zaczarowany las”
2 marca 2009 utworzone przez: Administrator
Tym razem do naszego przedszkola przyjechał Teatrzyk Kukiełkowy „PINOKIO” z Nowego Sącza. Kukiełkowe zwierzątka – mieszkańcy lasu wprowadziły nas w bajkowy nastrój. Dzięki nim oraz trzem małym chłopcom dowiedzieliśmy się jakie skarby natury kryje las, jakie przynosi nam korzyści, przed czym nas chroni, a przede wszystkim jakie czyhają na niego zagrożenia ze strony człowieka.
więcej ...
22 stycznia 2009 r. - Dzień Baci i Dziadka, Szewczyk Dratewka 22 stycznia 2009 r. - Dzień Baci i Dziadka, Szewczyk Dratewka
1 marca 2009 utworzone przez: Administrator
Dzień Babci i Dziadka to dla każdego przedszkolaka ważne wydarzenie. Od początku stycznia dzieci przygotowywały się do tego święta. 
Gdy przyszedł ten szczególny dzień, na wszystkich czekała dodatkowa niespodzianka. Razem z zaproszonymi dziadkami dzieci mogły obejrzeć przedstawienie pt. „Szewczyk Dratewka” w wykonaniu aktorów scen krakowskich. Przedstawienie zostało sfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach EFS.
więcej ...
Spotkanie wigilijne Spotkanie wigilijne
19 grudnia 2008 utworzone przez: Administrator

19 grudnia 2008 roku w ostatnim dniu przed zimową przerwą świąteczną w naszym przedszkolu  odbyła się uroczysta Wigilia, na którą przybyli wszyscy zaproszeni rodzice. „WESOŁE BIEDRONKI” przygotowały krótką część artystyczną pt. „Cicha Noc”.

więcej ...
Wycieczka do teatru Wycieczka do teatru
8 grudnia 2008 utworzone przez: Administrator

8 grudnia 2008 roku dzieci były w Teatrze „GROTESKA” w Krakowie. Wycieczka była sfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.  

więcej ...
Mikołaj i Teatrzyk Mikołaj i Teatrzyk "Czerwony Kapturek"
6 grudnia 2008 utworzone przez: Administrator

6 grudnia 2008 roku dzieci obejrzały przedstawienie „Czerwony Kapturek”.  Występ teatrzyku był sfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Fundusszu Społecznego. Ponadczasowa "Bajka o Czerwonym Kapturku" w wykonaniu aktorów z krakowskiej agencji „Kanon” bardzo podobała się naszym przedszkolaczkom. 
W tym dniu do przedszkola przybył Święty Mikołaj.

więcej ...
Andrzejki Andrzejki
28 listopada 2008 utworzone przez: Administrator

“Oj darze, oj babarze, niechaj przyszłość się ukaże. Czary - mary, wosku lanie co ma stać się, niech się stanie… “
Tym zaklęciem rozpoczęły się wróżby i zabawy andrzejkowe w punkcie przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Rzędowicach 28 listopada 2008 roku

więcej ...
Dzień nauczyciela Dzień nauczyciela
13 października 2008 utworzone przez: Administrator

 

13 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy uroczyście Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu „Wesołe Biedronki” aktywnie włączyły się w przygotowanie szkolnej uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W krótkiej części artystycznej zaprezentowały piosenki, grały na instrumentach perkusyjnych, deklamowały wiersze.

więcej ...
Rozpoczęcie roku Rozpoczęcie roku
1 września 2008 utworzone przez: Administrator

Nowy rok szkolny 2008/2009 rozpoczęliśmy w poniedziałek, 1 września. Od samego rana w przedszkolu panował gwar. Dla większości dzieci był to dzień trudny - po raz pierwszy przekroczyły one próg szkoły oraz nowo otwartego przedszkola. Był to też dzień trudny dla rodziców, którzy po raz pierwszy zostawili swoje pociechy poza domem.

więcej ...
Drukuj  

Copyright 2007 by Przedszkola    Zasady użytkowania   Zasady zachowania prywatności