22 września 2017 Rejestruj   Zaloguj

Przedszkola » Książ Wielki » O nas

Przedszkole Samorządowe w Książu Wielkim powstało w 1948 roku. Przedszkole Nasze funkcjonuje zgodnie z ustawą o systemie oświaty i zarządzaniem MENiS w sprawie prowadzenia placówek niepublicznych.

Do Naszego przedszkole uczęszczają dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Prowadzimy również grupę"0".  Jesteśmy znaną, sprawdzoną i rzetelną placówką. Nasza kadra pedagogiczna posiada pełne kwalifikacje wymagane przy pracy z dziećmi.

Od 1 września 2008 roku dzięki udziałowi w projekcie „Kuźnia przyszłości”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego utworzyliśmy dodatkową grupę przedszkolną dla dzieci w wieku od 3-5 lat, a pracę istniejącej grupy przedszkolnej wydłużyliśmy o 2 godziny.

W przedszkolu kierujemy się następującymi regułami:

1. Preferujemy otwarty styl pracy nauczyciela
  2. Pozostawiamy duża swobodę dla Rodziców przy wyborze sposobu pracy z Dzieckiem
  3. Tworzymy warunki do działalności twórczej Dzieci
  4. Tworzymy życzliwą atmosferę i więź emocjonalną
  5. Zachowujemy właściwe proporcje w sposobie werbalnego komunikowania się z Dzieckiem