24 czerwca 2018 Rejestruj   Zaloguj  
 
Przedszkola » Książ Wielki » Aktualności
Linki
 
   
 
Użytkownicy
Członkostwo Członkostwo:
Ostatni nowy użytkownik Ostatni: angelikag1
Nowi dzisiaj Nowi dzisiaj: 0
Nowi wczoraj Nowi wczoraj: 0
Numer użtkownika Ogółem: 76

Osoby Online Osoby Online:
Goście Goście: 15
Członkowie Członkowie: 0
Wszyscy Wszyscy: 15

Online teraz Online teraz:
 
   
 
Aktualności Aktualności
Dzień Dziecka Dzień Dziecka
3 czerwca 2011 utworzone przez: Administrator

1 czerwca 2011 roku odbyły się eliminacje do Gminnej Spartakiady Przedszkolnej. Dzieci, które osiągnęły najlepsze wyniki w trzech dyscyplinach sportowych, w  każdej grupie wiekowej - zostały  wpisane na listę  reprezentacji Przedszkola. Po rywalizacji były drobne upominki, łakocie  oraz tańce.

więcej ...
Gminna Spartakiada Gminna Spartakiada
3 czerwca 2011 utworzone przez: Administrator

2 czerwca  Przedszkole Samorządowe  w Książu Wielkim już po raz  III zorganizowało Gminną  Spartakiadę  Przedszkolną. Osiem reprezentacji  z 4 placówek rywalizowało w trzech dyscyplinach sportowych. Nasze przedszkolaki  zdobyły 13 medali.

więcej ...
Gminny Konkurs Plastyczny Gminny Konkurs Plastyczny
3 czerwca 2011 utworzone przez: Administrator

"Nie pal przy mnie"- to zorganizowany przez nasze Przedszkole Gminny Konkurs Plastyczny dla dzieci 5 i 6 letnich. Prace oceniało jury pod przewodnictwem miejscowego artysty malarza Mirosława Szumerowskiego

więcej ...
Marsz antynikotynowy Marsz antynikotynowy
3 czerwca 2011 utworzone przez: Administrator

W ramach realizacji programu profilaktycznego "Czyste powietrze" oraz przypadającego 31 maja Światowego Dnia Bez Tytoniu zorganizowaliśmy MARSZ ANTYNIKOTYNOWY po ulicach Książa Wielkiego.

więcej ...
W cukierni W cukierni
1 czerwca 2011 utworzone przez: Administrator

W ramach cyklu "Poznajemy zawody "- przedszkolaki odwiedziły miejscową "Cukiernię" oraz Piekarnię "Pod telegrafem". Oprócz wielu informacji  uzyskanych od ekspedientów i  cukierników była to  bardzo przyjemna dla nosa i podniebienia wyprawa.

więcej ...
Rejs po Wiśle Rejs po Wiśle
1 czerwca 2011 utworzone przez: Administrator

Zwiedzanie  Krakowa z pokładu statku "Nimfa" to jest to, co przedszkolaki lubią najbardziej. Po rejsie oczywiście wizyta u Smoka Wawelskiego i karmienie gołębi.

więcej ...
W kopalni soli W kopalni soli
1 czerwca 2011 utworzone przez: Administrator

27.05.2011 roku odbyła się wycieczka do kopalni soli w Wieliczce. Była to wędrówka z psotnym Wycieczka była współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego projektu "Kuźnia Przyszłości".

więcej ...
W Straży Pożarnej W Straży Pożarnej
1 czerwca 2011 utworzone przez: Administrator

Wycieczka do Straży Pożarnej zawsze wzbudza wiele emocji. Tym razem odwiedziliśmy OSP w Książu Wielkim. Wdrażanie dzieci do przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa   w oparciu o praktyczne  poznawanie zawodu strażaka  to frajda  nie tylko dla chłopców.

więcej ...
Dzień Rodzinny Dzień Rodzinny
1 czerwca 2011 utworzone przez: Administrator

26.05.2011 roku odbył się Dzień  Rodzinny - jedno z najpiękniejszych uroczystości w naszym przedszkolnym kalendarzu imprez. Ten DZIEŃ jak zawsze  przepełniony jest radością i szczęściem.

więcej ...
Gminny Festiwal Tańca i Piosenki Gminny Festiwal Tańca i Piosenki
20 maja 2011 utworzone przez: Administrator

28 kwietnia  2011 roku Przedszkole Samorządowe w Książu Wielkim - przy znacznym wsparciu finansowym Wójta Gminy - już po raz VIII zorganizowało "Gminny Festiwal Tańca i Piosenki Przedszkolnej". Siedem grup przedszkolnych rywalizowało w poszczególnych formach aktywności muzyczno-ruchowej.

więcej ...
Baśniowa kapela Baśniowa kapela
20 maja 2011 utworzone przez: Administrator

Po raz kolejny gościliśmy zespół muzyczny "Baśniowa Kapela". Tym razem  dzieci  wysłuchały opowieści  "Radio Smyk SM", ktorego głównym bohaterem był bocianek "Piąteczka". Występ był współfinansowany ze środków  Unii Europejskiej w ramach EFS projektu "Kuźnia Przyszłości"

więcej ...
W Sędziszowie W Sędziszowie
1 kwietnia 2011 utworzone przez: Administrator

25 marca 2011 roku po raz drugi w tym roku szkolnym odbył się wyjazd do Sędziszowa na basen. Wyjazd był współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

więcej ...
Rekolekcje Rekolekcje
23 marca 2011 utworzone przez: Administrator

21 i 22 marca 2011 roku uczestniczyliśmy w Wielkopostnych REKOLEKCJACH w Szkole Podstawowej -w tym roku pod hasłem "I TY ZMARTWYCHSTANIESZ", które poprowadził aktorsko i z rozmachem, wykorzystując metody aktywne  ks. JAN DUDA, przy wsparciu pary animatorów.

 

więcej ...
W księgarni W księgarni
22 marca 2011 utworzone przez: Administrator

Systematyczne wzbogacanie kącików "książek "zmotywowały najmłodszych przedszkolaków do odwiedzenia  miejscowej "Księgarni". Właścicielka - Pani Maria  - opowiedziała dzieciom o pracy "księgarza" i zapoznała z tematyką i gatunkami literackimi, które aktualnie posiada.

więcej ...
Topienie Marzanny Topienie Marzanny
22 marca 2011 utworzone przez: Administrator

21 marca 2011 roku przedszkolaki rozprawiły się z Marzanną. Kukłę Marzannę zaniosły nad wodę, gdzie spaliły, a potem wrzuciły do potoku. Wraz ze słomianą panną do morza odeszła tyakże zima.

więcej ...
Dzień Kobiet Dzień Kobiet
18 marca 2011 utworzone przez: Administrator

Dzień Kobiet w naszym przedszkolu to jak zawsze zabawy, tańce, konkursy i działania twórcze .W tym  roku  zorganizowane pod kierunkiem  Pani Barbary Smagłowskiej. Chłopcy musieli się WYKAZAĆ - np. "pamięcią dotykową " i rozpoznać "co to za dama" (z zawiązanymi oczami).

więcej ...
Pierwsza pomoc Pierwsza pomoc
21 lutego 2011 utworzone przez: Administrator

Dnia 21.02.2011 roku Firma "Na Ratunek" przeprowadziła w przedszkolu warsztaty dla dzieci z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Trzy ratowniczki w dwóch grupach przeprowadziły z dziećmi pogadanki i działania praktyczne. Na koniec zajęć każde dziecko otrzymało Dyplom Małego Ratownika.

więcej ...
Brzydkie Kaczątko Brzydkie Kaczątko
20 lutego 2011 utworzone przez: Administrator

Dnia18.02.2010 roku przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt."Brzydkie Kaczątko" w  wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Małym Książu i działającego tam Kółka Teatralnego pod kierunkiem Pani Jolanty Biedrzyńskiejw ramach projektu EFS "Dajmy sobie szansę".

więcej ...
Walentynki Walentynki
15 lutego 2011 utworzone przez: Administrator

14 lutego  w Przedszkolu odbył się już  trzeci w tym roku szkolnym bal-tym razem WLENTYNKOWY. Impreza  poprowadzona  była przez Panią  Halinę Kałuża. Nauczycielka najpierw przybliżyła dzieciom genezę  tego "święta”, a później zorganizowała liczne  konkursy.

więcej ...
Koncert Koncert
2 lutego 2011 utworzone przez: Administrator

2 lutego w przedszkolu gościliśmy uczennicę Gimnazjum - Agnieszkę Smagłowską, która od tego roku szkolnego uczęszcza również do Szkoły Muzycznej. Wokalistka zapoznała dzieci z instrumentem oraz  zagrała przedszkolakom poznane utwory muzyki klasycznej. Oprócz  koncertu były muzyczne zabawy i zagadki. 

więcej ...
Przyjaciele z Zielonej Polany Przyjaciele z Zielonej Polany
1 lutego 2011 utworzone przez: Administrator

25.01.2011 roku aktorzy  Teatrzyku "Skrzat" z Krakowa  przedstawili dzieciom bajkę pt. "Przyjaciele z Zielonej Polany". Dwaj artyści zagrali 5 postaci: Skrzata, Krowę, Świnkę, Wilka i Batmana.

więcej ...
Bal Przebierańców Bal Przebierańców
31 stycznia 2011 utworzone przez: Administrator

Dnia  27.01.2011 roku odbył się w przedszkolu BAL PRZEBIERAŃCÓW. Były księżniczki, elfy, biedronki i maki, Czerwony Kapturek, Hiszpanka, królowie i batmani, wojownicy ninja, piraci, kowboje, Spajdermen i tygrysek z "Kubusia Puchatka".

więcej ...
Góra grosza Góra grosza
21 stycznia 2011 utworzone przez: Administrator

Dostrzeganie potrzeb innych - to małe budowanie systemu  wartości przedszkolaków. Po raz kolejny dzieci dosypały do "Góry Grosza" swoje złote monety – na pomoc dla najbardziej potrzebujących domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka i zawodowych rodzin zastępczych.

więcej ...
Dzień Babci i Dziadka Dzień Babci i Dziadka
21 stycznia 2011 utworzone przez: Administrator

Dnia 21 stycznia 2010 roku odbyła się uroczystość z okazji "Dnia Babci  i Dziadka". Dzieci podziękowały Babci i Dziadziusiowi za okazywaną miłość, opiekę, poświęcany im czas, spokój i ciepło, które roztaczają wokół nich.

więcej ...
Wigilia Wigilia
27 grudnia 2010 utworzone przez: Administrator

22 grudnia - tradycyjnie jak co roku odbyła się "Przedszkolna Wigilia". Najpierw dzieci  pod kierunkiem  Pani  Haliny Kałuży zaprezentowały "Jasełka". Potem odwiedzili nas "Kolędnicy".

więcej ...
Wizyta Świętego Mikołaja Wizyta Świętego Mikołaja
13 grudnia 2010 utworzone przez: Administrator

7 grudnia 2010 roku do przedszkola zawitał Święty Mikołaj. Dzieci przywitały gościa piosenką. Wszystkie grzeczne dzieci otrzymały prezenty.

więcej ...
Bal pasiastych Bal pasiastych
4 grudnia 2010 utworzone przez: Administrator

30 listopada  2010 roku w naszym przedszkolu odbył się  "Andrzejkowy  Bal Pasiastych". Dlaczego PASIASTY? Dlatego, że nasza placówka bierze udział w ogólnopolskim Basiowym Balu Pasiastych - a Basia to bohaterka  książki Zofii Stankowskiej, która uwielbia PASKI.

więcej ...
W aptece W aptece
27 listopada 2010 utworzone przez: Administrator

W ramach realizowanych w przedszkolu treści programowych wychowania zdrowotnego dzieci były na wycieczce w aptece w Książu Wielkim.

 

więcej ...
Na basenie w Sędziszowie Na basenie w Sędziszowie
14 listopada 2010 utworzone przez: Administrator

10 listopada 2010 roku przedszkolaki były na basenie w Sędziszowie. Wyjazd na basen był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Spolecznego.

więcej ...
Teatr lalek Teatr lalek
9 listopada 2010 utworzone przez: Administrator

Dnia 8 listopada Teatr lalek "Bajka" z Nowego Sącza wystąpił w  naszym przedszkolu z utworem "Koszyk z czystego srebra". Legenda opowiadała o losie sierot: Hanulki i Marcinka, których Księżna Kinga otoczyła opieką.

więcej ...
Wycieczka do młyna Wycieczka do młyna
8 listopada 2010 utworzone przez: Administrator

Dzieci z przedszkola były na wycieczce we młynie. Zapoznały się z pracą młynarza, dowiedziały się, jak powstaje mąka.

więcej ...
Przed Wszystkimi Świętymi Przed Wszystkimi Świętymi
8 listopada 2010 utworzone przez: Administrator

"Zatrzymaj się na chwilę i pomyśl po co żyjesz". Przed 1 listopada odwiedziliśmy groby  żołnierzy poległych w II wojnie światowej.

więcej ...
Na poczcie Na poczcie
8 listopada 2010 utworzone przez: Administrator

Wycieczka na pocztę w Książu Wielkim - poznajemy wyposażenie, zwracamy uwagę na oznaczenie, przyglądamy się  pracy jej pracowników, kształtujemy pojęcia: listonosz, przesyłka, list ...........

więcej ...
Baśniowy Czarodziej Baśniowy Czarodziej
8 listopada 2010 utworzone przez: Administrator

3 listopada 2010 roku obejrzeliśmy występ "Baśniowego Czarodzieja". Iluzjonista pokazywał dzieciom różne czarodziejskie sztuczki,  np. wyczarował gołębia i ogień, z głów dzieci wyskakiwały monety, z chusteczki jajka..........

więcej ...
Pasowanie na przedszkolaka Pasowanie na przedszkolaka
6 listopada 2010 utworzone przez: Administrator

4 listopada 2010 roku odbyło się pasowanie na przedszkolaka. Pasowania dokonał zastępca wójta w Książu Wielkim - pan Grzegorz Janus.

więcej ...
W Pacanowie W Pacanowie
24 października 2010 utworzone przez: Administrator

15 października odbyliśmy podróż w Krainę Marzeń i Snów  czyli do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie. Mogliśmy choć przez chwilę poczuć się jak postaci z bajek. Byliśmy w Mysiej Dziurze, Smoczej Jamie, na Zaczarowanym Dworcu Koziołka Matołka.

więcej ...
W Ogrodzie Doświadczeń W Ogrodzie Doświadczeń
24 września 2010 utworzone przez: Administrator

PRZEDSZKOLAKI  LUBIĄ TO  NAJBARDZIEJ

22 września byliśmy na wycieczce w Krakowie. Najpierw obejrzeliśmy w Multikinie bajkę  "Dzwoneczek i  uczynne wróżki", a potem odwiedziliśmy "Ogród  Doświadczeń  im. Stanisława Lema”.

więcej ...
Rok szkolny 2010/2011
1 września 2010 utworzone przez: Administrator

Rok szkolny 2010/2011

więcej ...
Festyn Festyn
6 lipca 2010 utworzone przez: Administrator

Po raz 11 nasze przedszkole brało udział w Gminnym  Festynie organizowanym przez Gimnazjum w Książu Wielkim. Tym razem wystąpiła tylko klasa "0" pod kierunkiem Pani Haliny Kałuży. Dzieci zaprezentowały najbardziej widowiskowy taniec wieku przedszkolnego czyli "Krakowiaka".

więcej ...
Zakończenie roku szkolnego Zakończenie roku szkolnego
30 czerwca 2010 utworzone przez: Administrator

24 czerwca 2010 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego i pożegnanie "0". Najpierw dzieci po raz ostatni prezentowały wierszyki, piosenki i tańce. Potem pani dyrektor przypomniała najważniejsze wydarzenia i sukcesy przedszkolaków...

więcej ...
Spotkanie po roku Spotkanie po roku
17 czerwca 2010 utworzone przez: Administrator

Dnia 14.06.2010 roku w ramach naszej przedszkolnej tradycji "Spotkanie po roku" gościliśmy I klasę wraz z wychowawczynią Jolantą Biedrzyńską. Pierwszaki  śpiewały piosenki, czytały przedszkolakom bajki oraz informowały o zajęciach w szkole.

więcej ...
Ewakuacja Ewakuacja
12 czerwca 2010 utworzone przez: Administrator

Dnia 10.06.2010 r. o godz.10.00 odbyły się ćwiczenia ewakuacji dzieci i pracowników z budynku przedszkola. Ewakuacja przeprowadzona była przy udziale Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Miechowie.  Po akcji odbyła się pogadanka na temat bezpieczeństwa.

więcej ...
II Gminna Spartakiada II Gminna Spartakiada
9 czerwca 2010 utworzone przez: Administrator

1 czerwca, w Dzień Dziecka odbyła się II Gminna Spartakiada Przedszkolna. Ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne tylko rzut na odległość odbył się na dworze, pozostałe  3 konkurencje (skok wzwyż, skok w dal i rzut do celu) musiały odbyć się w budynku przedszkola.

więcej ...
Na dworcu PKP i PKS Na dworcu PKP i PKS
8 czerwca 2010 utworzone przez: Administrator

Przedszkolaki zwiedziły dworzec PKS i PKP. Mogli tutaj zwrócić uwagę  na architekturę, zwłaszcza tego pierwszego - przypominającego latający talerz UFO. W obydwóch zaś dzieci mogły bliżej przyjrzeć się organizacji i wyposażeniu wnętrz.

więcej ...
W Muzeum Zabawek W Muzeum Zabawek
7 czerwca 2010 utworzone przez: Administrator

Uczestniczyliśmy w wycieczce do Kielc - sfinansowanej z Europejskiego Funduszu Społecznego. Najpierw odwiedziliśmy "Muzeum Zabawek i Zabawy". Pani Przewodnik opowiedziała dzieciom o eksponatach zgromadzonych w muzeum.

więcej ...
Na zamku w Chęcinach Na zamku w Chęcinach
7 czerwca 2010 utworzone przez: Administrator

Zwiedziliśmy "Zamek" w Chęcinach. Strome podejście, a potem historyczna wysoka wieża nikogo nie zniechęciła, wprost przeciwnie, na wyścigi mobilizowała nawet 3-latków do wspinaczki na sam szczyt, skąd mogliśmy podziwiać okolicę prawie z lotu ptaka.

więcej ...
Gminny Konkurs Plastyczny Gminny Konkurs Plastyczny
7 czerwca 2010 utworzone przez: Administrator

Po raz kolejny odbył się Gminny Konkurs Plastyczny dla 5 i 6 latków - zainicjowany  przez panią Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Książu Wielkim. W związku z 200 rocznicą urodzin Fryderyka Chopina tegoroczny temat to "Naturalne dźwięki muzyki".

więcej ...
W egzotarium W egzotarium
3 czerwca 2010 utworzone przez: Administrator

Dolina  Gadów czyli Egzotarium to II przystanek wycieczki do Kielc. Mogliśmy tu zobaczyć wielu egzotycznych mieszkańców, którzy w swoich środowiskach naturalnych występują w Afryce, Ameryce, Azji czy odległej Australii: kajmana okularowego, kameleona jemeńskiego, pytony  itp.

więcej ...
Dzień Rodzinny Dzień Rodzinny
2 czerwca 2010 utworzone przez: Administrator

Tradycyjnie 26 maja odbywa się w naszym  przedszkolu DZIEŃ RODZINNY. Piosenki, tańce, recytowane wierszyki i laurki to podziękowania dla Mamy i Taty za trud wychowania  i okazywane SERCE.

więcej ...
Na mszy świętej Na mszy świętej
27 maja 2010 utworzone przez: Administrator

Dnia 19.05.2010 roku w Święto Matki Boskiej Pocieszenia uczestniczymy we mszy św. dla małych dzieci. W ołtarzu głównym około 1682 roku został umieszczony obraz Matki Bożej Pocieszenia, zwanej Matką Boską Wielko-Ksiązką. Przedstawia on Najświętszą Maryję Pannę z Dzieciątkiem Jezus na Jej kolanach.

więcej ...
Gminny Festiwal Tańca i Piosenki Przedszkolnej Gminny Festiwal Tańca i Piosenki Przedszkolnej
21 maja 2010 utworzone przez: Administrator

Nasze Przedszkole po raz kolejny  było organizatorem Gminnego Festiwalu Tańca i Piosenki Przedszkolnej. Siedem grup prezentowało swoje umiejętności w kategorii: piosenka przedszkolna, przyśpiewka ludowa oraz  taniec

więcej ...
Rewia na lodzie Rewia na lodzie
20 maja 2010 utworzone przez: Administrator

Dnia 26.04.2010 roku uczestniczyliśmy w wycieczce do Krakowa. Celem wyjazdu było obejrzenie spektaklu "Calineczka" w wykonaniu " Moskiewskiej Rewii na Lodzie". Oprócz pierwszego wrażenia związanego z  bardzo niską temperaturą na "Hali" - te następne na długo zostaną w naszej pamięci. 

więcej ...
Spotkanie ze strażakami Spotkanie ze strażakami
8 maja 2010 utworzone przez: Administrator

26.04.2010 roku odwiedziliśmy najstarszą Straż Pożarną w Krakowie - na ul. Westerplatte. Poznaliśmy zakład pracy Taty Dawida i Oliwii. Utrwaliliśmy wiadomości na temat bezpieczeństwa.

więcej ...
Gminna Spartakiada Przedszkolna Gminna Spartakiada Przedszkolna
22 kwietnia 2010 utworzone przez: Administrator

Zapraszamy wszystkie dzieci z przedszkoli naszej gminy do udziału w II Gminnej Spartakiadzie Przedszkolnej, która odbędzie się w Książu Wielkim w dniu 1.06.2010 roku. Zgłoszenia przyjmuje dyrektor Samorządowego Przedszkola w Książu Wielkim do dnia 25.05.2010 roku. Karta zgłoszenia w dalszej części.

więcej ...
Gminny Konkurs Twórczości Plastycznej Gminny Konkurs Twórczości Plastycznej
19 kwietnia 2010 utworzone przez: Administrator

Ogłaszamy Gminny Konkurs Twórczości Plastycznej dla dzieci wszystkich punktów przedszkolnych. Tematem konkursu: "Naturalne dźwięki muzyki". Prace, wykonane dowolną techniką należy składać do dnia 15.05.2010 r. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród nastapi 1.06.2010 roku. 

więcej ...
Przedświąteczna  wizyta Przedświąteczna wizyta
5 kwietnia 2010 utworzone przez: Administrator

31.03.2010 r. zostaliśmy zaproszeni przez kierownika  P. Andrzeja Szumę na przedstawienie  w wykonaniu uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej obrazujące "Mękę  Pana Jezusa". Było to piękne pełne refleksji i zadumy widowisko.

więcej ...
Rekolekcje Rekolekcje
1 kwietnia 2010 utworzone przez: Administrator

22 marca 2010 roku przedszkolaki  uczestniczyły w spotkaniu z franciszkaninem   o.Stanisławem, który  prowadził w naszej parafii Wielkopostne  rekolekcje pod hasłem "BĄDŹMY  ŚWIADKAMI  MIŁOŚCI".

więcej ...
Niech żyje wiosna Niech żyje wiosna
1 kwietnia 2010 utworzone przez: Administrator

22.03.2010 roku tradycyjnie  odbyło się  pożegnanie  ZIMY, która  w tym roku ostro dała nam w kość. Każda grupa zrobiła swoją "KUKŁĘ " i przedszkolaki pomaszerowały nad pobliską rzekę, do której wrzucono "MARZANNĘ zimową pannę". 

więcej ...
Rekrutacja na rok 2010/2011 Rekrutacja na rok 2010/2011
1 kwietnia 2010 utworzone przez: Administrator

Od 1 kwietnia 2010 roku rozpoczęła się rekrutacja do Samorządowego Przedszkola w Książu Wielkim na rok szkolny 2010/2011. Rekrutyacja zostanie zakończona 31 kwietnia 2010 roku. Z regulaminem rekrutacji można się zapoznać dalej.

więcej ...
W bibliotece W bibliotece
1 kwietnia 2010 utworzone przez: Administrator

Czytanie dzieciom książek nie tylko pozytywnie wpływa na ich rozwój emocjonalny, ale również zachęca do nauki czytania. Pani Marzenka systematycznie odwiedza z 5-latkami bibliotekę w Gimnazjum oraz bibliotekę Gminną.

więcej ...
Baśniowa kapela Baśniowa kapela
1 kwietnia 2010 utworzone przez: Administrator

25.03.2010 roku do naszego Przedszkola zawitała "Baśniowa Kapela - zespół wykonujący piosenki dziecięce. Zaprezentowano nam  przedstawienie muzyczne pt. "O kozach, co wilkom uciekły z talerza". Była to opowieść poruszająca problem bezpieczeństwa. Teatrzyk  sfinansowany był  ze środków EFS

więcej ...
Wkrótce FESTIWAL TAŃCA I PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ!!! Wkrótce FESTIWAL TAŃCA I PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ!!!
26 marca 2010 utworzone przez: Administrator

29 kwietnia 2010 roku w Samorządowym Przedszkolu w Książu Wielkim odbędzie się II Festiwal Tańca i Piosenki Przedszkolnej. Zapraszamy wszystkie dzieci z punktów przedszkolnych naszej gminy do wzięcia w nim udziału. Na dzieci czekają wspaniałe nagrody.  

więcej ...
Dzień Przedsiębiorczości Dzień Przedsiębiorczości
20 marca 2010 utworzone przez: Administrator

10 marca odbył się Dzień Przedsiebiorczości - program organizowany  przy współpracy Kancelarii Prezydenta RP, pod  honorowym patronatem Lecha Kaczyńskiego, Prezydenta RP.

więcej ...
Dzień Kobiet Dzień Kobiet
19 marca 2010 utworzone przez: Administrator

8 Marca odbyła się uroczystość z okazji Dnia Kobiet. Chłopcy  przedstawili swoją prezentację artystyczną  dla dziewczynek i Pań -a więc wierszyki, sto lat i na finał taniec. Później  chłopcy z każdej  grupy musieli odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących swoich wychowawczyń  i koleżanek.

więcej ...
Przygody Księcia Gaduły Przygody Księcia Gaduły
17 lutego 2010 utworzone przez: Administrator

16.02.2010 roku gościliśmy dwoje aktorów, którzy przedstawili dzieciom bajkę  pt. "Przygody księcia Gaduły". Przedszkolaki z zainteresowaniem obserwowały rozgrywającą się akcję utworu. Teatrzyk był sfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

więcej ...
Ostatki Ostatki
15 lutego 2010 utworzone przez: Administrator

11.02.2010 roku, w  tłusty czwartek zorganizowaliśmy w przedszkolu  DZIEŃ przed-WALENTYNKOWY. Dzieci oraz wszyscy pracownicy przedszkola  przyszli w tym dniu ubrani w kolorze czerwonym.  W walentynkową atmosferę wprowadziła nas Pani Ela.

więcej ...
Bal księżniczek Bal księżniczek
12 lutego 2010 utworzone przez: Administrator

4 lutego w naszym przedszkolu o odbył się "WIELKI  BAL  KSIĘŻNICZEK" -  projekt realizowany wspólnie przez miesięcznik "Księżniczka" i firmę "Disney". Miał on na celu zachęcenie jak największej liczby przedszkoli do wspólnej zabawy.

więcej ...
Dzień Babci i Dziadka Dzień Babci i Dziadka
19 stycznia 2010 utworzone przez: Administrator

Wcześniej niż w kalendarzu, bo 15 stycznia 2010 roku odbyła się w przedszkolu uroczystość  z okazji "DNIA BABCI i DZIADKA". Chociaż w tym dniu nie było prądu - impreza była udana. Trzy grupy wystąpiły przed licznie zebranymi seniorami. Były jak zawsze piosenki, wierszyki oraz taniec, gra na instrumentach i na koniec występ barwnej grupy kolędniczej .
DZIADZIUŚ i BABCIA  otrzymali również laurki samodzielnie wykonane przez wnuków .

więcej ...
Światło Pokoju Światło Pokoju
4 stycznia 2010 utworzone przez: Administrator

Dnia 22 grudnia 2009 roku Drużyna Starszoharcerska im. Zawiszy Czarnego przy  Gimnazjum im. Stefana Żechowskiego w Książu Wielkim przyniosła przedszkolakom Betlejemskie Światełko Pokoju i złożyła świąteczne życzenia.

więcej ...
Wigilia Wigilia
4 stycznia 2010 utworzone przez: Administrator

Dnia 21 grudnia 2009 roku w naszej placówce odbyła się "Przedszkolna Wigilia". W ten przedświąteczny czas dzieci, rodzice i pracownicy  przedszkola spotkali się aby, zasiąść przy wspólnym stole, połamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia.

więcej ...
Góra grosza Góra grosza
17 grudnia 2009 utworzone przez: Administrator

Przedszkolaki dzielą się  swoim  groszem w Akcji Towarzystwa "NASZ DOM" pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej na rzecz dzieci z domów dziecka. Celem akcji Góra Grosza jest zebranie środków na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, Celem akcji Góra Grosza jest zebranie środków na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie nowych domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

więcej ...
Radny w przedszkolu Radny w przedszkolu
17 grudnia 2009 utworzone przez: Administrator

Dnia 17. 12.2009 roku do Przedszkola  Samorządowego w Książu Wielkim  kolejny  raz zawitał radny powiatowy  Pan Rafał Pawlik.  Jak co roku o tej porze obdarował  najmłodszych obywateli Gminy  "mikołajkowymi   prezentami". Dzieci  otrzymały  piękne,  duże samochody, kredki, farbki, plastelinę, klocki, "pluszaki" i oczywiście  słodycze. Na koniec wizyty przeczytał  dzieciom bajkę "Tomcio Paluch". Takie  odwiedziny dzieci lubią najbardziej.

więcej ...
Mikołaj Mikołaj
9 grudnia 2009 utworzone przez: Administrator

Dnia 9.12.2009 roku do przedszkola zawitał wreszcie  Święty Mikołaj. Dzieci przyrzekały Świętemu, że będą wszystko zjadać, sprzątać i dbać o zabawki oraz na przyszły rok napiszą do Niego list. Zaśpiewały mu również piosenkę i recytowały wierszyki, a za to, że były grzeczne przez cały rok Mikołaj obdarował je prezentami. Na koniec wizyty Pan fotograf zrobił dzieciom pamiątkowe zdjęcia z Mikołajem.

więcej ...
Bezpieczeństwo w domu i zagrodzie Bezpieczeństwo w domu i zagrodzie
8 grudnia 2009 utworzone przez: Administrator

Dnia 8.12.2009 roku  gościliśmy przedstawicieli KRUS w Miechowie : Panią Lesławę Gawęcką i  Ewelinę Równiak. Wizyta była związana z propagowaniem wśród dzieci  tematyki "Bezpieczeństwo w domu i w zagrodzie ".Dzieci najpierw obejrzały bajkę obrazującą nieprawidłowe zachowania w czasie różnych prac  polowych i  gospodarczych. 

więcej ...
Andrzejki Andrzejki
2 grudnia 2009 utworzone przez: Administrator
Dnia 30.11.2009 roku w przedszkolu odbyły się ANDRZEJKI. Wodzirejem wspólnej zabawy była KRAKOWSKA CYGANKA, w której postać wcieliła się Pani Marzena. Najpierw przybliżyła dzieciom informacje związane z tą tradycją, a potem były tańce, zabawy, konkursy i wróżby, oczywiście z tradycyjnym laniem wosku. Na końcu za wspólną zabawę dzieci otrzymały kolorowe lizaki.
więcej ...
Uczymy się patriotyzmu Uczymy się patriotyzmu
2 grudnia 2009 utworzone przez: Administrator
Przed Świętem Odzyskania Niepodległośći dzieci wraz z wychowawcami odwiedziły groby poległych żołnierzy.W przedszkolu odbyło się również okolicznościowe zajęcie przybliżające najważniejsze symbole i historię Państwa Polskiego.
więcej ...
"Worek szczęścia"
2 grudnia 2009 utworzone przez: Administrator
Dnia 27.11.2009 roku MORALITET - Profilaktyczno - Edukacyjny Teatr dla Dzieci i Młodzieży przedstawił "WOREK SZCZĘŚCIA", widowisko promujące zasady bezpieczeństwa.
więcej ...
Pasowanie Pasowanie
1 grudnia 2009 utworzone przez: Administrator
Dnia 26.11.2009 roku odbyło się "Pasowanie na Przedszkolaka". W tym roku szkolnym 25 dzieci po raz pierwszy przekroczyło próg naszej placówki. Po 3 miesięcznym pobycie w przedszkolu dzieci przedstawiły swoje dokonania artystyczne: piosenki, wierszyki oraz tańce - grupa EFS. "Kaczuszki" oraz 6-latki tradycyjnie i patriotycznie "Poloneza".
więcej ...
Wycieczka do gimnazjum Wycieczka do gimnazjum
1 grudnia 2009 utworzone przez: Administrator

Przedszkolaki zwiedziły budynek Gimnazjum i Szkołę Podstawową w Książu Wielkim. Z podziwem oglądały zdobyte przez uczniów sportowe medale, statuetki, puchary. Poznały także teren szkolny. W przyszłości dzieci będą uczniami tych szkół. 

więcej ...
Kącik przyrodniczy Kącik przyrodniczy
30 listopada 2009 utworzone przez: Administrator

Grupa dzieci 4-5 letnich naszego przedszkola założyła kącik przyrodniczy. Można tu podziwaić chomika, rybki oraz wiele roślin zielonych.

więcej ...
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Ogólnopolski Konkurs Plastyczny
30 listopada 2009 utworzone przez: Administrator
Za pośrednictwem czasopisma "Bliżej Przedszkola " 5-latki pod kierunkiem Pani Marzanny Krzelowskiej-Kozik biorą udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Znaczek z Misiem Uszatkiem"
więcej ...
Nad stawem Nad stawem
28 listopada 2009 utworzone przez: Administrator

Przedszkolaki korzystają z przepięknej listopadaowej pogody i wyprawiają się na jesienne wycieczki. Podczas wycieczki nad stawy podziwiały florę i faunę strefy przybrzeżnej. Spotkały też przepiękną parę łabędzi.

więcej ...
U fryzjera U fryzjera
28 listopada 2009 utworzone przez: Administrator

Dzieci z przedszkola odwiedziły zakład fryzjerski. Pani fryzjerka opowiedziała im o swojej pracy, dzieci zapoznały się z różnymi przyborami fryzjerskimi. Dowiedziały się także, jak działa solarium.

więcej ...
Teatrzyk Teatrzyk
13 listopada 2009 utworzone przez: Administrator
10.11.2009 roku do naszego przedszkola zagościł teatrzyk z przedstawieniem pt"Trubadur i Nutka - Wielka wyprawa do zaczarowanej biblioteki". Występ teatrzyku był sfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
więcej ...
Wyjazd na basen Wyjazd na basen
2 listopada 2009 utworzone przez: Administrator

22 października 2009 roku przedszkolaki były na basenie w Charsznicy. Dzieci razem ze swoimi wychowawcami i rodzicami przyjemnie spędziły czas w ciepłej wodzie basenu. Wyjazd był sfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

więcej ...
W Inwałdzie W Inwałdzie
21 października 2009 utworzone przez: Administrator

Podczas wycieczki odbytej w dniu 16.10.2009 roku przedszkolaki obejrzały Park Miniatur w Inwałdzie. Zapraszamy do galerii zdjęć.

więcej ...
Wycieczka do Parku Dinozaurów Wycieczka do Parku Dinozaurów
20 października 2009 utworzone przez: Administrator

16 października 2009 roku dzieci z naszego przedszkola bygły na wycieczce w Zatorze i Inwałdzie. Wycieczka była sfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W Zatorze dzieci zwiedziły Park Dinozaurów. 

więcej ...
2009/2010
1 września 2009 utworzone przez: Administrator

Rok szkolny 2009/2010

 

1 września 2009 roku ropoczęlismy kolejny rok w naszym Samorządowym Przedszkolu w Książu Wielkim.   
W nowym roku szkolnym dzieci czeka wiele atrakcji. Do końca grudnia odbędą się: 
- wycieczki edukacyjne, 
- wyjazdy na basen,  
- teatrzyki, 
Dzieci uczestniczyć będą także w zajęciach dodatkowych: rytmice, gimnastyce korekcyjnej, zajęciach języka angielskiego, zajęciach logopedycznych.

Zajęcia w przedszkolu są dofinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

więcej ...
Festyn środowiskowy Festyn środowiskowy
30 czerwca 2009 utworzone przez: Administrator

28 czerwca 2009 roku nasze przedszkolaki wystąpiły z programem artystycznym na środowiskowym festynie w Książu Wielkim. Zaprezentowały 2 tańce: krakowiak - przygotowany pod kierunkiem pani Haliny Kałuży, trojak - pod kierunkiem pani Elżbiety Otak. Wystapiły także z programem "Na jarmarku" przygotowanym przez panie: Barbarę Smagłowską i Marzannę Kozik.
Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

więcej ...
Wydarzenia czerwca Wydarzenia czerwca
29 czerwca 2009 utworzone przez: Administrator

W czerwcu 2009 roku miało miejsce wiele wydarzeń. Przedszkolaki zasadziły w przedszkolnym ogródku drzewka - w ten sposób zostawiły "swój ślad w przedszkolu". Odbyło się  "Spotkanie po roku" z uczniami klasy I. Uroczyście obchodziliśmy zakończenie roku szkolnego. Pożegnaliśmy także dzieci z zerówki, którzy od września będą uczniami Szkoły Podstawowej w Książu Wielkim.
Zapraszamy do galerii zdjęć. 

więcej ...
Gminna Spartakiada Gminna Spartakiada
17 czerwca 2009 utworzone przez: Administrator

10 czerwca 2009 roku w Samorządowym Przedszkolu w Książu Wielkim odbyła się Gminna Spartakiada dla dzieci ze wszystkich przedszkoli gminy Książ Wielki. Dzieci uczestniczyły w wielu konkursach: rzut woreczkiem na odległość, rzut woreczkiem do celu, skoki w dal z miejsca i innych. Zwycięzcy otrzymali medale, dyplomy i skromne nagrody. 
Zapraszamy do galerii zdjęć.

więcej ...
Gminny Festiwal Tańca i Piosenki Gminny Festiwal Tańca i Piosenki
16 czerwca 2009 utworzone przez: Administrator

10 czerwca 2009 roku w przeddkolu w Książu Wielkim odbył się Festiwal Tańca i Piosenki Przedszkolnej. Brały w nim udział dzieci ze wszyskich przedszkoli gminy. Dzieci wystapiły w przepięknych strojach. Jurii miało nie lada problem z wyłonieniem zwycięzców, bo wszyscy zaprezentowali się bardzo ładnie. Nagrody przyznano wszystkim dzieciom.
Zapraszamy do galerii zdjęć. 

więcej ...
Gminny Konkurs Plastyczny Gminny Konkurs Plastyczny
15 czerwca 2009 utworzone przez: Administrator

W miesiącu maju Samorządowe Przedszkole w Książu Wielkim ogłosiło Gminny Konkurs Plastyczny "Moje przedszkole". Brały w nim udział dzieci ze wszystkich przedszkoli gminy, które wykonały przepiękne prace różnymi technikami. Rozsrzygnięcie konkursu odbyło się 10 czerwca 2009 roku. Wyróznieni otrzymali nagrody.
Zapraszamy do galerii zdjęć.

więcej ...
Wyniki rekrutacji Wyniki rekrutacji
10 czerwca 2009 utworzone przez: Administrator

Są już wyniki rekrutacji do Samorządowego Przedszkola w Książu Wielkim. Listę uczniów przyjętych i listę rezerwową można sprawdzić na tablicy ogłoszeń. 

więcej ...
Dzien Dziecka Dzien Dziecka
4 czerwca 2009 utworzone przez: Administrator

1 czerwca 2009 roku obchodzilismy Dzień Dziecka. W tym dniu naszym gościem był Radny Powiatowy - pan Rafał Pawlik. Radny czytał dzieciom bajki, a potem wręczył prezenty. Bardzo dziękujemy. 

więcej ...
Wycieczka Wycieczka
1 czerwca 2009 utworzone przez: Administrator

W dniach 28 i 29 maja 2009 roku 2 grupy dzieci z naszego przedszkola udały się na wycieczkę do Krakowa. Odwiedziły ZOO i "Anikino". Wycieczka była współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Zapraszamy do galerii zdjęć.

więcej ...
Dzień Rodzinny Dzień Rodzinny
30 maja 2009 utworzone przez: Administrator

26 maja 2009 roku w Samorządowym Przedszkolu w Książu Wielkim odbył się "Dzień Rodzinny". w tym dniu w przedszkolu gościli rodzice, dziadkowie i inni członkowie rodziny naszym milusińskich. Dzieci wystapiły z bogatym programem artystycznym. Potem wszyscy usiedli przy wspólnym stole. 
Zapraszamy do galerii zdjęć.

więcej ...
Msza święta Msza święta
30 maja 2009 utworzone przez: Administrator

27 maja 2009 roku dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły we Mszy świętej  w kościele w Książu Wielkim.

więcej ...
Wizyta na Policji Wizyta na Policji
28 maja 2009 utworzone przez: Administrator

22 maja 2009 roku przedszkolaki wybrały się na Posterunek Policji w Książu Wielkim, by bliżej zapoznać się z pracą policjantów. Panowie policjanci bardzo życzliwie przyjęli dzieci i ciekawie opowiedzili im o swojej pracy, pokazali sprzęt, którym się posługują. Dzieciom najbardziej podobał się policyjny wóz.
Zapraszamy do galerii zdjęć.  

więcej ...
Wiosenne wycieczki Wiosenne wycieczki
18 maja 2009 utworzone przez: Administrator

Wiosnną nasze przedszkole zorganizowało wiele wycieczek po najbliższej okolicy. Dzieci obserwowały budzącą się przyrodę na łące, w lesie, nad rzeką i stawem. Poznały zabytki Książa Wielkiego oraz pomnik przyrody - wiekową lipę koło Kościoła.
Zapraszamy do galerii (Wejdź do albumu "Maj").

więcej ...
Spotkanie ze strażakami Spotkanie ze strażakami
15 maja 2009 utworzone przez: Administrator

11 maja 2009 roku odbyła się wycieczka do Ochotniczej Straży Pożarnej w Książu Wielkim. Dzieci przez chwilę mogły poczuć się prawdziwymi strażakami: oglądały wóz strażacki i profesjonalne rekwizyty, przymierzały hełmy, "gasiły" pożar. 
Zapraszamy do galerii zdjęć. (Wejdź do albumu "Maj").

więcej ...
Wyjazd na basen Wyjazd na basen
2 kwietnia 2009 utworzone przez: Administrator
28 .03.2009r odbyła się wycieczka do Charsznicy na basen. Wyjazd był sfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS). Dzieci nie mogły się jej doczekać, ponieważ był to ich pierwszy wyjazd na basen. 
więcej ...
Marsz ekologiczny Marsz ekologiczny
20 marca 2009 utworzone przez: Administrator
Pierwszy dzień WIOSNY powitaliśmy na łonie natury. Oprócz budzącej się do życia przyrody mogliśmy zobaczyć mnóstwo wyrzuconych śmieci w niedozwolone miejsca.
Była więc to szczególna okazja do manifestacji naszych ekologicznych przekonań propagujących zasady ochrony środowiska - i przypomnienie innym jakie to WAŻNE.
więcej ...
Pożegnanie zimy Pożegnanie zimy
20 marca 2009 utworzone przez: Administrator
Dzisiaj, dn.20.03.2009 roku pożegnaliśmy kalendarzową "Zimę". 
 
 "Marzanno, Marzanno-Ty zimowa panno.
 Do wody Cię wrzucamy i wiosnę witamy"
więcej ...
Dzień Zielony Dzień Zielony
20 marca 2009 utworzone przez: Administrator
Pierwsze dni wiosny skłaniają nas do euforii i radości. Chcemy w sposób szczególny podkreślić wagę tego wydarzenia. W naszym przedszkolu zorganizowaliśmy DZIEŃ ZIELONY. A więc zielone elementy ubrania, kanapki z sałatą, ogórkiem, szczypiorkiem
i rzeżuchą, a na deser szaszłyki owocowo-warzywne. TAKIE dni przyczyniają się w dużym stopniu do łamania wśród dzieci stereotypów w jedzeniu. TAKA witaminowa BOMBA – na pewno wybudzi nasz organizm z zimowego snu.
więcej ...
Ogłoszenie o rekrutacji do przedszkola Ogłoszenie o rekrutacji do przedszkola
15 marca 2009 utworzone przez: Administrator

Dyrektor Samorządowego Przedszkola  w Książu Wielkim ogłasza rekrutację do przedszkola w terminie od 1 kwietnia 2009 roku do dnia 30 kwietnia 2009 roku. Regulamin Rekrutacji jest dostępny w siedzibie przedszkola.

więcej ...
Teatrzyk Teatrzyk "Zaczarowane źródełko"
11 marca 2009 utworzone przez: Administrator
Dnia 11.03.2009 roku teatrzyk "Skrzat" z Krakowa przedstawił w przedszkolu bajkę pt. "Zaczarowane źródełko". Dwoje aktorów za pomocą charakteryzacji, strojów i rekwizytów odgrywało różne role: był Jacek, który szukał uzdrawiającej wody dla swojej chorej mamy, był zbój i czarownica a także echo i dobre duszki. Dzieci żywo reagowały na każdy przejaw dobroci, zła i sceny humorystyczne, a także brały aktywnie udział w śpiewaniu piosenek i z ochotą odpowiadały na zadawane przez bohaterów pytania.
więcej ...
Dzień Marchewkowy Dzień Marchewkowy
6 marca 2009 utworzone przez: Administrator
Dzisiaj w naszym przedszkolu był DZIEŃ MARCHEWKOWY. 
Tego dnia dzieci degustowały przyrządzone przez siebie marchewkowe dania. Uczta była wyśmienita, zaangażowanie dzieci ogromne. Wszystkie dzieci bardzo dobrze poradziły sobie z czynnościami, które musiały wykonać, a sok pity przez słomkę smakował najbardziej.
więcej ...
Spotkanie z leśniczym Spotkanie z leśniczym
5 marca 2009 utworzone przez: Administrator
5 marca 2009 roku w naszym przedszkolu gościliśmy Leśniczego z Leśnictwa Opacz – Pana Józefa Mękala.
Gość opowiadał o swojej pracy, ale również zadawał dzieciom wiele pytań, na które przeważnie znały odpowiedzi.(a więc nauka nie poszła w las). Wizyta nie trwała długo, bo jak wiemy przyrodę najlepiej poznawać i obserwować bezpośrednio w terenie, dlatego jesteśmy umówieni z naszym „strażnikiem lasu” na następne spotkanie, ale teraz już w lesie.
więcej ...
Kto ty jesteś? Polak mały! Kto ty jesteś? Polak mały!
3 marca 2009 utworzone przez: Administrator
Dnia 3.03.2009 r. dzieci z kl. „0” brały udział w przeglądzie małych form scenicznych pod hasłem. ”Kto ty Jesteś? - Polak Mały” organizowanym w Proszowicach z inicjatywy Kuratorium Oświaty w Krakowie w związku z "Rokiem Przedszkolaka ".
więcej ...
Zaproszenie do "Galerii zdjęć"
23 lutego 2009 utworzone przez: Administrator

"Galeria zdjęć" naszego przedszkola została uzupełniona o zdjęcia z życia przedszkola. Pojawiły się między innymi albumy: "Dokarmiamy ptaki",  "Nasze sale". Niektóre zdjęcia dotyczą wydarzeń, które miały miejsce jeszcze w październiku 2008 roku (np. "Wycieczka do skansena", "Wycieczka na pocztę"). Zapraszamy do ich obejrzenia.

więcej ...
Bal przebierańców Bal przebierańców
23 lutego 2009 utworzone przez: Administrator
Dn.12.02.2009 r. w naszym przedszkolu odbył się Walentynkowy Bal Przebierańców. Dzieci przyszły ubrane w stroje swoich ulubionych bohaterów. Wśród dziewczynek dominowały księżniczki i królewny, a wśród chłopców nieustraszony Zorro i piraci. Oprócz tańców dzieci brały udział w różnych konkursach sprawnościowych i muzyczno-ruchowych oraz prezentowały swoje stroje na przedszkolnym wybiegu dywanowym. Takie atrakcje przedszkolaki lubią najbardziej.
Zapraszamy do galerii zdjęć.
więcej ...
Bal ekologiczny Bal ekologiczny
6 lutego 2009 utworzone przez: Administrator
W godzinach przedpołudniowych 28 stycznia 2009 r. w naszym przedszkolu odbył się "Wielki Bal Ekologiczny". Najpierw dzieci razem z wychowawcami mozolnie wykonywały stroje z niepotrzebnych gazet, plastikowych reklamówek i różnych ścinków. Następnie odbył się pokaz mody ekologicznej, a potem dzieci ruszyły w tany, przerywane od czasu do czasu konkursami grupowymi i indywidualnymi.
więcej ...
Mikołaj i Mikołaj i "Baśniowa kapela"
30 stycznia 2009 utworzone przez: Administrator

28 stycznia 2009 roku, był wyjątkowym dniem w naszym przedszkolu. Gościliśmy „Baśniową Kapelę" z programem słowno - muzycznym pt. "Zróbmy coś dobrego". Występ był sfinansowany ze środków Unii Europejskiej (UE) w ramach Europejskiego Fundudzu Społecznego (EFS). 

więcej ...
Koncert Koncert "nie na dwa świerszcze"
30 stycznia 2009 utworzone przez: Administrator

Dn.15.01.2009 r. odbył się w przedszkolu KONCERT. Tym razem nie na dwa świerszcze i wiatr w kominie, ale na saksofon i organy.

więcej ...
Dzień Babci i Dziadka Dzień Babci i Dziadka
22 stycznia 2009 utworzone przez: Administrator


Dnia 22.01.2009 roku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

"Myślę, że mieć wnuków to wspaniałe uczucie, ale mieć babcię i dziadka to jeszcze wspanialsze. Bo przecież dziadek i babcia to opieka, bezpieczeństwo, cierpliwość, prezenty, dobre "jedzonko".

więcej ...
Występ teatrzyku kukiełkowego Występ teatrzyku kukiełkowego
14 stycznia 2009 utworzone przez: Administrator

13 stycznia do naszego przedszkola zawitał teatrzyk "Pinokio" z Nowego Sącza. Artyści wystąpili z przedsztawieniem kukiełkowym "O Janku i złej czarownicy".  Zachęcamy wszystkich do obejrzenia galerii zdjęć z tego występu.

więcej ...
Światełko z Betlejem Światełko z Betlejem
6 lutego 2009 utworzone przez: Administrator

19 grudnia Młodzież z Gimnazjum  im.Stefana Żechowskiego w Książu Wielkim przyniosła do Przedszkola "Betlejemskie Światełko Pokoju'.

więcej ...
Gość w przedszkolu Gość w przedszkolu
18 grudnia 2008 utworzone przez: Administrator

Nasze przedszkole - przedszkolem małego lokalnego patrioty. To główny  cel jaki przyświeca pracy dydaktyczno-wychowawczej w Samorządowym Przedszkolu w Książu Wielkim. Dzieci poznają bliżej środowisko przyrodnicze, zabytki, instytucje użyteczności publicznej a także znane postaci naszej gminy.

więcej ...
Wigilia Wigilia
6 lutego 2009 utworzone przez: Administrator
18 grudnia 2008r odbyła się "Przedszkolna Wigilia ". Dzieci pod kier.Pani Haliny Kałuży wcieliły się w postaci związane z Narodzeniem Dzieciątka Jezus.Była więc Maria z Józefem ,Trzej Królowie,Aniołowie i Pastuszkowie. Przygotowane "Jasełka "oglądali zgromadzeni w tym dniu rodzice i opiekunowie dzieci.Po występie wszyscy łamali się opłatkiem i składali sobie świąteczno-noworoczne życzenia. Miłą atmosferę tego dnia dopełniło wspólne śpiewanie kolęd oraz świąteczne przysmaki.
więcej ...
Wycieczka do Muzeum Lotnictwa Wycieczka do Muzeum Lotnictwa
29 listopada 2008 utworzone przez: Administrator

Wycieczka do Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. 29 listopada 2008 roku dzieci z Samorządowego Przedszkola w Książu Wielkim odwiedziły Muzeum Lotnictwa w Krakowie. Wycieczka  była zorganizowana w ramach projektu „Kuźnia przyszłości” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

więcej ...
Andrzejki Andrzejki
28 listopada 2008 utworzone przez: Administrator

“Hokus-pokus, czary-mary”- wyśmienita zabawa, tańce, wróżby, wosku lanie i śpiewanie. Dnia 28 listopada 2008 w miłej i wesołej atmosferze odbyło się andrzejkowe spotkanie dzieci ze wszystkich grup z Nauczycielkami oraz Panią Dyrektor wraz z pozostałym personelem.

więcej ...
Pasowanie na przedszkolaka Pasowanie na przedszkolaka
27 listopada 2008 utworzone przez: Administrator

Pasowanie na Przedszkolaka w Samorządowym Przedszkolu w Książu Wielkim odbyło się 27 listopada 2008 roku. Uroczystość “Pasowanie na Przedszkolaka” była zorganizowana w ramach projektu „Kuźnia przyszłości” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

więcej ...
Wycieczka do Multikina Wycieczka do Multikina
22 listopada 2008 utworzone przez: Administrator

Przedszkolaczki z naszego przedszkola razem z rodzicami i nauczycielami byli na wycieczce w Krakowie. Tu między innymi obejrzeli w krakowskim Multikinie film o kolejnych przygodach rudego, sympatycznego, choć bardzo psotnego i leniwego kota Garfielda. Film nosił nazwę „Garfield: Festyn humoru”.

więcej ...
Teatrzyk Teatrzyk "Bezpieczne dzieciństwo"
17 października 2008 utworzone przez: Administrator

Dzięki środkom z Unii Europejskiej, która współfinansuje projekt „Kuźnia przyszłości” dzieci naszego przedszkola mogły obejrzeć przedstawienie teatralne przygotowaną przez Agencję Artystyczną Kanon „Bezpieczne dzieciństwo”.  Było to przedstawienie na temat profilaktyki i bezpieczeństwa w trakcie drogi do szkoły, na wycieczkach, bezpieczeństwa na co dzień i zalecanej ostrożności w kontaktach z nieznajomymi

więcej ...
RSS  
 
   
 

Copyright 2007 by Przedszkola    Zasady użytkowania   Zasady zachowania prywatności