Przedszkola » Książ Mały » Plan dnia

Plan dnia

7.45 – 8.00 - Przyjmowanie dzieci

8.00 – 8.30 - Zajęcia według zainteresowań.

W tym czasie dzieci bawią się w sali w kącikach zainteresowań, wykorzystując czas na swoje ulubione zabawy np. budowę różnych konstrukcji z klocków, zabawę lalkami w kąciku lalek, rysowanie, lepienie , malowanie , szukanie różnych ilustracji w kąciku książki, składanie puzzli, układanek. Podczas zabaw ruchowych: ćwiczymy , tańczymy, szukamy, bawimy się ruchem itp.

8. 30 – 9.00 - Pierwsze śniadanie.

9.00 – 11.00 - Blok dydaktyczny

W tym czasie nauczyciele realizują program dydaktyczno – wychowawczy przedszkola zgodnie z podstawa programową. Realizują  wychowanie zdrowotne , moralno-społeczne, umysłowe, techniczne i estetyczne. Treści są integralnie powiązane, stwarzając możliwość jednoczesnego realizowania różnorodnych zadań wychowawczo - dydaktycznych. Rozwój osobowości staje się rezultatem wielostronnego intensywnego uczestnictwa dziecka w działaniu, przeżywaniu i poznawaniu otaczającego świata.

11.00 – 11.30 - Drugie śniadanie.

11. 30 – 12.00 - Zajęcia relaksacyjne, wyjścia na spacery, zajęcia rekreacyjno - sportowe

12.00 – 13.00 - Zajęcia dowolne wg zainteresowań.

W tym czasie rodzice przychodzą po swoje pociechy, czekające dzieci bawią się wznosząc budowle z klocków, eksperymentując na różnorodnym materiale, słuchają bajek, porządkują miejsce zabawy przed wyjściem do domu. Witamy naszych rodziców.