Przedszkola » Książ Mały » O nas

Wiele starań, wysiłku oraz nakładu finansowego potrzeba było aby w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II utworzyć nowy Punkt Przedszkolny. Możliwe to było dzięki pozyskaniu środków z Unii Europejskiej w ramach  Europejskiego Funduszu Społecznego.
Jest to bardzo miłe przedsięwzięcie dla całego społeczeństwa lokalnego, gdyż w dziejach naszej szkoły po raz pierwszy otwarto Punkt Przedszkolny dla dzieci młodszych. Było to 1 września 2008 roku.

Nasze przedszkole mieści się w wydzielonej części Szkoły Podstawowej w Książu Małym, w przytulnej sali, w której nasze dzieci wspólnie z nauczycielami i rodzicami tworzą drugi rodzinny dom. Sala została pomalowana w kolorach tęczy, wyposażona w nowe dostosowane do potrzeb przedszkola mebelki oraz zabawki i gry dydaktyczne.

W tak przygotowanej bajkowej sali prowadzone są zajęcia dydaktyczno - wychowawcze dla 25 dzieci.Od początku istnienia przedszkole w Książu Małym cieszyło się wielkim zainteresowaniem rodziców. Od pierwszych dni zajęć uczęszcza do niego 25 dzieci. Ubolewamy jednak, iż nie wszystkie chętne dzieci zostały przyjęte w tym roku szkolnym z powodu ograniczonej ilości miejsc.
Zapraszamy ich do nas w nowym roku szkolnym.

Przedszkole dysponuje bogatą bazą środków dydaktycznych, pomieszczenie jest estetyczne i funkcjonalne. Kolorowa sala, nowe meble, wykładziny i dywany, zabawki edukacyjne, sprzęt multimedialny i wykwalifikowana kadra pedagogiczna w liczbie 5 osób, oraz zawsze uśmiechnięta i opiekuńcza Pani Dyrektor mgr Danuta Gajos – to główne atuty naszego przedszkola.. Wkrótce na podwórku szkolnym stanie kolorowy plac zabaw, co jeszcze uatrakcyjni edukacyjną ofertę i zwiększy zainteresowanie naszym przedszkolem.

Zaletą wspólnego użytkowania budynku ze szkołą jest możliwość korzystania z sali
do gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej, sali gimnastycznej, boiska szkolnego, placu szkolnego

Zajęcia dydaktyczno- wychowawcze prowadzi pani mgr Małgorzata Sojka, nauczycielem wspomagającym jest pani Kasia Gwiazda.
Wychowankowie uczestniczą również w zajęciach dodatkowych z języka angielskiego, rytmiki, gimnastyki korekcyjnej oraz korzystają z pomocy logopedycznej. Wszystkie te zajęcia prowadzone są przez specjalistów.

Zajęcia odbywają się w pięciu dniach tygodnia, od poniedziałku do piątku. W każdym dniu dzieci przebywają w przedszkolu przez 5 godzin. Przedszkole nie zapewnia wyżywienia.

Pragniemy, by nasze kompetencje, przyjęty system wartości i zaangażowanie pracowników Przedszkola przyczyniły się do rozwoju osobowości dziecka i pozwoliły mu radośnie przeżyć niepowtarzalny okres dzieciństwa. Nasze przedszkole zapewnia wszechstronny, bezpieczny, radosny rozwój wszystkim swoim wychowankom. Traktujemy każde dziecko indywidualnie i podmiotowo. Sprawiamy, że czują się one kochane, akceptowane i szczęśliwe. Przygotowujemy je do przeżywania sukcesu, ale i do radzenia sobie z porażkami.

Dajemy dzieciom możliwość:

• samorealizacji,
  • pracy z innymi,
  • kreatywnego myślenia,
  • poznawania swoich praw,
  • rozwoju aktywności twórczej,
  • zdobywania wiedzy i umiejętności dzięki aktywnym metodom pracy,
  • uczestniczenia w ciekawych zajęciach.

Nasze dzieci mogą korzystać z zajęć dodatkowych:

• gimnastyki korekcyjnej
  • języka angielskiego