Przedszkola » Antolka » O nas

Zapraszamy rodziców i dzieci do naszego przedszkola, które mieści się w najpiękniejszej okolicy gminy Książ Wielki – w Antolce. Antolka posiada swój unikalny mikroklimat. Budynek przedszkola znajduje się na skraju przepięknego lasu należącego do Nadleśnictwa Miechów. Bliskość lasu, czyste środowisko przyrodnicze zapewnia nam zdrowe, czyste powietrze, a kameralność naszej placówki miłą, niemalże rodzinną atmosferę

Punkt przedszkolny został po raz pierwszy otwarty w roku szkolnym 2008/2009. Było to możliwe dzięki dofinansowaniu działalności przedszkola ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Przedszkole mieści się w wolnostojącym budynku za głównym budynkiem szkoły. Posiada 6 pomieszczeń: 2 sale dydaktyczne, szatnię, łazienkę, salkę na pomoce dydaktyczne i korytarz. Powierzchnia naszego przedszkola wynosi około 100 m2.
Budynek został wyremontowany i dostosowany do potrzeb przedszkola ogromnym wysiłkiem, dużym nakładem finansowym, z pomocą rodziców. Wcześniej w budynku tym mieściła się biblioteka oraz sala do prowadzenia zajęć techniki.

Przedszkole prowadzi zajęcia dydaktyczno -  wychowawcze zgodnie z podstawą programową wychowania przedszkolnego. Prowadzi także zajęcia dodatkowe. Edukację rozpoczęło we wrześniu 25 dzieci w wieku od 3 do 5 lat.

Czynne: od poniedziałku do piątku w godz. 7.45 – 13.15

Działalność

Zapewniamy zabawy ogólnorozwojowe dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat, tj.: plastyczne, techniczne, ruchowe, teatralne, rozwijające mowę i myślenie, doskonalące zmysły, kształcące niezbędne umiejętności. Umożliwiamy dzieciom naukę języka angielskiego, zajęcia umuzykalniające oraz gimnastykę korekcyjną i pomoc logopedyczną - zajęcia te prowadzone są przez specjalistów, posiadających kwalifikacje do pracy z dziećmi. Przyzwyczajamy też naszych wychowanków do bezpośredniego obcowania z kulturą i sztuką, zapraszając zawodowe teatry, które specjalizują się w przedstawieniach dla najmłodszej widowni. Organizujemy wycieczki edukacyjne oraz zajęcia na basenie.

Pragniemy współpracować z rodzicami uczniów. W ciągu całego roku szkolnego będziemy  organizować  wiele spotkań rodzinnych - nie tylko okazjonalnych, które umożliwią swobodne, nie ograniczone codziennym pośpiechem rozmowy, a co za tym idzie - lepsze poznanie wzajemnych oczekiwań i możliwości, a także zacieśnienie więzi rodzinnych. Integracja obu, tak ważnych dla przedszkolaka środowisk wychowawczych, zaprocentuje w przyszłości lepszym przystosowaniem społecznym dziecka a także otwartą i twórczą postawą wobec zmieniającego się wciąż świata.