Przedszkola » Antolka » Informacie dla rodziców

pani Anna Brzeszcz
 pan Dariusz Jasica

Przyprowadzanie dzieci do przedszkola

• Rodzice przyprowadzają dzieci do przedszkola w godzinach 7:45 - 8:00; ewentualne spóźnienia rodzice zgłaszają telefonicznie.
  • Osoby przyprowadzające dziecko do przedszkola zobowiązane są: rozebrać dziecko w szatni,osobiście przekazać dziecko nauczycielce, od momentu przekazania dziecka odpowiedzialność za jego bezpieczeństwo ponosi przedszkole.
  • Nauczyciel przedszkola nie ponosi odpowiedzialności za życie, zdrowie i bezpieczeństwo dziecka pozostawionego przez rodziców na terenie przedszkola i przed wejściem do budynku, w szatni, pozostawienie przed zamkniętymi drzwiami sali zajęć itp.

Odbieranie dzieci z przedszkola

• Rodzice odbierają dzieci w godzinach od 13:15 - 13.30.
  • Rodzice (prawni opiekunowie) na początku roku szkolnego składają pisemne oświadczenie o osobach upoważnionych do odbioru dziecka z przedszkola.
  • Dopuszcza się możliwość odbierania dzieci przez inne osoby dorosłe, zdolne do podejmowania czynności prawnych, upoważnione na piśmie przez rodziców. Upoważnienie może być w każdej chwili odwołane lub zmienione.
  • Osoba upoważniona w momencie odbioru dziecka powinna posiadać przy sobie dowód osobisty i na żądanie nauczycielki okazać go.
  • Nauczycielka może odmówić wydania dziecka w przypadku, gdy stan osoby zamierzającej odebrać dziecko będzie wskazywał, że nie jest ona w stanie zapewnić dziecku bezpieczeństwo (np. upojenie alkoholowe).
  • O wypadku każdej odmowy wydania dziecka winien niezwłocznie być poinformowany dyrektor szkoły. W takiej sytuacji nauczycielka lub dyrektor podejmuje wszelkie dostępne czynności w celu nawiązania kontaktu z rodzicami.
  • Dziecko może odebrać z przedszkola tylko osoba pełnoletnia.
  • W wypadku, gdy dziecko nie zastanie odebrane do godziny 13:45, nauczycielka zobowiązana jest powiadomić telefonicznie rodziców o zaistniałym fakcie.
  • W przypadku, gdy pod wskazanymi numerami telefonów nie można uzyskać informacji o miejscu pobytu rodziców, nauczycielka oczekuje z dzieckiem w placówce przedszkolnej 1 godzinę (do 14:15).
  • Po upływie tego czasu nauczycielka powiadamia najbliższy komisariat policji o niemożności skontaktowania się z rodzicami (Komisariat Policji w Książu Wielkim  tel. 041 38 38 ...).
  • Życzenie rodziców dotyczące nie odbierania dziecka przez jednego z rodziców musi być poświadczone przez orzeczenie sądowe

zasady wydawania dzieci osobom upoważnionym przez rodziców

• Nauczyciele sprawują opiekę nad dzieckiem od chwili przejęcia go od osoby przyprowadzającej, aż do momentu przekazania dziecka rodzicom (prawnym opiekunom) lub upoważnionej osobie.
  • Na pierwszym zebraniu organizacyjnym z rodzicami nauczyciel nformuje o zasadach przyprowadzania i odbioru dzieci.
  • Nauczyciel zakłada teczkę  „Osoby uprawnione do odbioru dziecka z Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Antolce", w której znajdują się oświadczenia rodziców o osobach upoważnionych do odbioru dziecka z przedszkola.
  • Nauczyciel przy odbiorze dziecka przez osobę upoważnioną zobowiązany jest sprawdzić informację podaną w oświadczeniu przez rodziców o osobie odbierającej dziecko.
  • W sytuacjach budzących wątpliwości należy skontaktować się z rodzicami dziecka.

TytułOpisRozmiar
UpoważnienieWzór upoważnienia dla osoby odbierającej dziecko z przedszkola.NieznanyŚciągnij
ZgodaZgoda rodziców na udział dziecka w projekcie "Kuźnia przyszłości" 3,05 KBŚciągnij
RegulaminRegulamin przyprowadzania i odbierania dzieci z Punktu Przeszkolnego przy Szkole Podstawowej w Antolce.16,38 KBŚciągnij