24 czerwca 2018 Rejestruj   Zaloguj  
 
Przedszkola » Antolka » Aktualności
Linki
 
   
 
Użytkownicy
Członkostwo Członkostwo:
Ostatni nowy użytkownik Ostatni: angelikag1
Nowi dzisiaj Nowi dzisiaj: 0
Nowi wczoraj Nowi wczoraj: 0
Numer użtkownika Ogółem: 76

Osoby Online Osoby Online:
Goście Goście: 1
Członkowie Członkowie: 0
Wszyscy Wszyscy: 1

Online teraz Online teraz:
 
   
 
Aktualności Aktualności
Słuchamy bajek Słuchamy bajek
6 czerwca 2011 utworzone przez: Administrator

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie starszych klas szkoły czytali bajki swoim kolegom z przedszkola. Bajki były przygotowane w formie prezentacji multimedialnej. Dziec słuchały z wielkim zainteresowaniem.

 

więcej ...
Dzien Dziecka Dzien Dziecka
6 czerwca 2011 utworzone przez: Administrator

 1 czerwca przedszkolaki obchodziły Dzien Dziecka. Były zabawy, tańce, czytanie bajek przez starszych kolegów. Do przedszkola zawitał także Lew Leon.

 

więcej ...
Dzień Mamy i Taty Dzień Mamy i Taty
28 maja 2011 utworzone przez: Administrator

27 maja 2011 roku w przedszkolu obchodzono Dzień Mamy i Taty. Dzieci wystapiły z bogatym programem artystycznym. Były wiersze, piosenki, tańce, a także życzenia i laurki dla rodziców

więcej ...
W Muzeum Zabawek W Muzeum Zabawek
28 maja 2011 utworzone przez: Administrator

25 maja 2011 roku dzieci z przedszkola razem ze swoimi rodzicami były w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Zwiedzanie Muzeum było dla dzieci niezwykłą przygodą. Mogły nie tylko obejrzeć, ale i dotknąć eksponatów, miały także okazję pobawić się w kąciku zabaw, oraz na dziedzińcu Muzeum.

więcej ...
Dzień Ziemi Dzień Ziemi
29 kwietnia 2011 utworzone przez: Administrator

29 kwietnia 2011 roku w szkole obchodzono Dzień Ziemi. Przedszkolaki obejrzały uroczysta akademię i okolicznoąciowie przedstawienie w wykonaniu starszych kolegów.

 

więcej ...
Festiwal Tańca i Piosenki Przedszkolnej Festiwal Tańca i Piosenki Przedszkolnej
28 kwietnia 2011 utworzone przez: Administrator

Nasze przedszkolaki brały udział w Gminnym Festiwalu Tańca i Piosenki Przedszkolnej w Książu Wielkim. Wystąpiły z tańcem i piosenkami. Dzieci zajęły I miejsce w tańcu.

 

więcej ...
Na basenie Na basenie
1 kwietnia 2011 utworzone przez: Administrator

29 marca 2011 roku przedszkolaki po raz kolejny były na basenie w Charsznicy. wyjazd był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

więcej ...
Powitanie wiosny Powitanie wiosny
22 marca 2011 utworzone przez: Administrator


22 marca 2011 roku przedszkolaki powitały wiosnę. Na boisku szkolnym dzieci spaliły kukły  Marzanny - symbole zimy. W ten sposób na dobre rozprawiły się z tą srogą porą roku.

więcej ...
Jaś i Małgosia Jaś i Małgosia
8 marca 2011 utworzone przez: Administrator

7 marca 2011 roku przedszkolaki obejrzały przestawienie kukiełkowe "Jaś i Małgosia" w wykonaniu aktorów teatru lalki "Bajka". Akcja bajki rozgrywała się w chacie Drwala, w lesie oraz w domku Baby Jagi.

więcej ...
Dzień Kobiet Dzień Kobiet
8 marca 2011 utworzone przez: Administrator

8 marca 2011 roku przedszkolaki wystąpiły z programem artystycznym podczas szkolnej uroczystości z okazji Dnia Kobiet. Zaprezentowały okolicznościowe wiersze i piosenki, a potem złożyły paniom życzenia i wręczyły własnoręcznie wykonane laurki.

więcej ...
Przygody Krasnala Pączka Przygody Krasnala Pączka
3 marca 2011 utworzone przez: Administrator

3 marca 2011 roku przedszkolaki obejrzały teatrzyk "Przygody Krasnala Pączka". Celem bajki było zachęcenie do prawidłowego odżywiania. Teatrzyk był sfinansowany ze  srodków Unii Europejskiej.

 

więcej ...
Zajęcia gimnastyki korekcyjnej Zajęcia gimnastyki korekcyjnej
20 lutego 2011 utworzone przez: Administrator

Na zajęciach gimnastyki korekcyjnej wykorzystywane są pomoce dydaktyczne zakupione ze środków Unii Europejskiej. Dzieci bardzo lubią te zajęćia i z przyjemnością w nich uczestniczą.

więcej ...
Zajęcia komputerowe Zajęcia komputerowe
20 lutego 2011 utworzone przez: Administrator

W lutym w zajęciach w przedszkolu uczestniczyła pani praktykantka. Większość zajęć obserwowała, ale niektóre zajęcia prowadziłą samodzielnie. Dzieci polubiły panią Justynę i bardzo podobały się im zajęcia przez Nią prowadzone. Szczególnie te z komputerem. 

 

więcej ...
Brzydkie Kaczątko Brzydkie Kaczątko
20 lutego 2011 utworzone przez: Administrator

18 lutego 2011 roku przedszkolaki obejrzały przedstawienie "Brzydkie Kaczątko" w wykonaniu członków kółka teatralnego ze Szkoły Podstawowej w Książu Małym.

więcej ...
Dzień Babci i Dziadka Dzień Babci i Dziadka
18 lutego 2011 utworzone przez: Administrator

Dzień Babci i Dziadka, jak co roku, przedszkolaki obchodziły bardzo uroczyście. Przygotowały wiersze, piosenki i tańce. Złożyły babciom i dziadkom życzenia oraz wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty. 

więcej ...
W Anikinie W Anikinie
2 lutego 2011 utworzone przez: Administrator

31 stycznia 2011 roku, w pierwszy dzień ferii zimowych, przedszkolaki udały się na wycieczkę do Anikina w Krakowie. Towarzyszyli im rodzice oraz koledzy i koleżanki z oddziału przedszkolnego.

więcej ...
Zabawa noworoczna Zabawa noworoczna
1 lutego 2011 utworzone przez: Administrator

29 stycznia 2011 roku przedszkolaki bawiły się podczas choinki noworocznej. Najpierw obejrzały przedstawienia w wykonaniu starszych kolegów, a potem były tańce i zabawy.

więcej ...
Dokarmiamy ptaki Dokarmiamy ptaki
21 stycznia 2011 utworzone przez: Administrator

Przedszkolaki opiekują się ptakami, które zimą z trudnością zdobywają pokarm. Dzieci zawiesiły karmniki i systematycznie je napełniaja różnymi ptasimi smakołykami.

więcej ...
Jasełka Jasełka
30 grudnia 2010 utworzone przez: Administrator

22 grudnia 2010 roku przedszkolaki obejrzały "Jasełka" w wykonaniu starszych kolegów. Przedstawienie bardzo się dzieciom podobało.

więcej ...
Wigilia Wigilia
22 grudnia 2010 utworzone przez: Administrator

22 grudnia 2010 roku przedszkolaki obchodziły Wigilię Bożego Narodzenia. Rodzice przygotowali maluchom wigilijne potrawy. W miłej, świątecznej atmosferze śpiewano kolędy i składano sobie życzenia. 

więcej ...
Mikołaj Mikołaj
8 grudnia 2010 utworzone przez: Administrator

6 grudnia 2010 roku do naszego przedszkola zawitał Święty Mikołaj. Każdemu grzecznemu dziecku przyniósł prezent.

więcej ...
Mikołajkowe przedstawienie Mikołajkowe przedstawienie
4 grudnia 2010 utworzone przez: Administrator

3 grudnia 2010 roku zuchy z klasy II zaprezentowały przedszkolakom przedstawienie pt. "W oczekiwaniu na świętego Mikołaja". Mali aktorzy w niezwykle sugestywny sposób wcielili się w role krasnoludków, Mikołajów i dzieci, które z niecierpliwością czekają na wizytę Świętego.

więcej ...
Przygody Koziołka Matołka Przygody Koziołka Matołka
1 grudnia 2010 utworzone przez: Administrator

30 listopada 2010 roku przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt. "Przygody Koziołka Matołka". Teatrzyk był sfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. 

więcej ...
Andrzejki Andrzejki
27 listopada 2010 utworzone przez: Administrator

W piątek, 26 listopada 2010 roku w przedszkolu obchodzone były andrzejki. Do przedszkola przybyły wróżki, które przepowiadały dzieciom przyszłość. Rodzice przygotowali dla swoich pociech słodki poczęstunek. Były także tańce przy muzyce. 

więcej ...
Szkolne przedstawienie Szkolne przedstawienie
16 listopada 2010 utworzone przez: Administrator

Dzieci z przedszkola obejrzały szkolne przedstawienie wystawione przez uczniów klasy VI z okazji halloween. Mali widzowie dowiedzieli się, że halloween wywodzi się z celtyckiego obrządku, podczas którego  żegnano lato, witano zimę oraz obchodzono święto zmarłych.

więcej ...
Teatrzyk Teatrzyk "Zyziowe porządki"
30 października 2010 utworzone przez: Administrator

28 października 2010 roku dzieci obejrzały teatrzyk pt. "Zyziowe porządki".

więcej ...
Dzień pomarańczowy Dzień pomarańczowy
23 października 2010 utworzone przez: Administrator

Podczas "Dnia pomarańczowego" dzieci poznawały wartości marchewki. Samodzielnie zrobiły sok z marchewki, który wypiły z wielkim apetytem.

 

więcej ...
Dzień czerwony Dzień czerwony
22 października 2010 utworzone przez: Administrator

W październiku dzieci naszego przedszkola poznawały znaczenie odżywcze warzyw i owoców. Podczas "Dnia czerwonego" sporządzali różne smakołyki z jabłek i innych czerwonych owoców.

.

więcej ...
Dzień Edukacji Narodowej Dzień Edukacji Narodowej
15 października 2010 utworzone przez: Administrator

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej przedszkolaki wystąpiły z programem artystycznym na szkolnej akademii. Wygłosiły wierszyki, zaśpiewały piosenki, podarowały własnoręcznie zrobione laurki wszystkim nauczycielom. 

więcej ...
Na wycieczce w Pacanowie Na wycieczce w Pacanowie
17 września 2010 utworzone przez: Administrator

16 września 2010 roku dzieci z naszego przedszkola razem ze swoimi rodzicami były na wycieczce w Pacanowie. Odwiedziły tu Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka.

więcej ...
Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2010/2011
1 września 2010 utworzone przez: Administrator

Rok szkolny 2010/2011

więcej ...
Gminna Spartakiada Przedszkolna Gminna Spartakiada Przedszkolna
1 czerwca 2010 utworzone przez: Administrator

1 czerwca 2010 roku dzieci naszego punktu przedszkolnego brały udział w Gminnej Spartakiadzie Przedszkolnej, która odbyła się w Przedszkolu Samorządowym w Książu Wielkim. W spartakiadzie brały udział dzieci w czterech grupach wiekowych: 3-latki,4-latki,5-latki i 6-latki.

więcej ...
Dzień Mamy i Taty Dzień Mamy i Taty
27 maja 2010 utworzone przez: Administrator

26 maja 2010 roku przedszkolaki uroczyście obchodziły Dzień Mamy i Taty. Zaproszonym rodzicom zaprezentowały krótki program artystyczny, a potem swoim mamom i tatom złożyły życzenia i wręczyły kwiaty. 

więcej ...
Wycieczka do ZOO Wycieczka do ZOO
27 maja 2010 utworzone przez: Administrator

27 maja 2020 roku dzieci z naszego punktu przedszkolnego były na wycieczce w krakowskim ZOO. Wyjazd był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Przedszkolakom towarzyszyli rodzice oraz wychowawczynie.

więcej ...
Festiwal Tańca i Piosenki Przedszkolnej Festiwal Tańca i Piosenki Przedszkolnej
13 maja 2010 utworzone przez: Administrator

5 maja 2010 roku przedszkolaki brały udział w VII Festiwalu Tańca i Piosenki Przedszkolnej. wystąp;iły z tańcem i wieloma piosenkiami, które śpiewały indywidualnie i zespołowo. W piosence grupowej dzieci zajęły I miejsce.

więcej ...
Dzien Ziemi Dzien Ziemi
27 kwietnia 2010 utworzone przez: Administrator

W kwietniu przedszkolaki świętowały Dzień Ziemi. Najpierw obejrzały przedstawienie w wykonaniu swoich starszych kolegów "By Ziemia pozostała piękna i zasobna", potem uczestniczyły w otwartej lekcji przyrody, a na zakończenie pomagały sprzątać teren wokół szkoły.
 

więcej ...
Wielkanoc w przedszkolu Wielkanoc w przedszkolu
5 kwietnia 2010 utworzone przez: Administrator

Przed Świętami Wielkanocnymi przedszkolaki obejrzały przedstawienie okolicznościowe w wykonaniu straszych kolegów "Zmartwychwstał Pan, Alleluja". Na zajęciach mówili o zwyczajach związanych z tymi świętami. Zjedli także uroczyste wielkanocne śniadanie.

więcej ...
Rozpoczęła się rekrutacja do przedszkola Rozpoczęła się rekrutacja do przedszkola
27 marca 2010 utworzone przez: Administrator

Rozpoczęła się rekrutacja do punktu przedszkolnego na rok szkolny 2010/2011. Kwestionariusze są dostępne w kancelarii szkoły, można je także pobrać z naszej strony internetowej. O regulaminie rekrutacji czytaj dalej.

więcej ...
Przegląd teatrzyków ekologicznych Przegląd teatrzyków ekologicznych
27 marca 2010 utworzone przez: Administrator

25 marca 2010 roku przedszkolaki uczestniczyły w Przeglądzie Teatrzyków Ekologicznych, który odbył się w szkole. Obejrzały przedstawienia o treści ekologicznej w wykonaniu swoich starszych kolegów.

więcej ...
Przedszkolaki pożegnały zimę! Przedszkolaki pożegnały zimę!
22 marca 2010 utworzone przez: Administrator

W poniedziałek, 22 marca 2010 roku przedszkolaki pożegnały zimę! Uroczyście spaliły kukły Marzanny i od razu zrobiło się cieplej i słoneczniej. Teraz już wiosna zagości u nas na stałe.

więcej ...
Dzien Kobiet Dzien Kobiet
13 marca 2010 utworzone przez: Administrator

8 marca 2010 roku przedszkolaki wystąpiły przed szeroka publicznością na uroczystej akademii z okazji Dnia Kobiet. Dzieci deklamowały wiersze i śpiewały piosenki. Akompaniowała im pani Ania Kowal - nauczycielka rytmiki.

więcej ...
Przydrożna kapliczka Przydrożna kapliczka
5 marca 2010 utworzone przez: Administrator

3 marca 2010 roku grupa teatralna zaprezentowała przedszkolakom kukiełkowe przedstawienie pt." Przydrożna kapliczka. O tym jak szewc z młynarzem Pana Jezusa gościli". Była to ładna, przedstawiona w prostej formie, lekcja o pokorze i miłosierdziu, niosąca ważne treści wychowawcze.

więcej ...
Przygody Księcia Gaduły Przygody Księcia Gaduły
16 lutego 2010 utworzone przez: Administrator

16 lutego 2010 roku do naszego przedszkola zawitali artyści z Krakowskiej Agencji Kanon, którzy wystąpili z przedstawieniem "Przygody Księcia Gaduły". Występ teatrzyku był sfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. 

więcej ...
Walentynki Walentynki
12 lutego 2010 utworzone przez: Administrator

12 lutego 2010 roku nasze przedszkolaki obchodziły Walentynki. Każdy przedszkolaczek przygotował dla swojej ulubionej koleżanki lub kolegi walentynkową laurkę. Zapisane na kartkach  życzenia rozdawały starsze koleżanki z klasy VI.

więcej ...
Dzień Babci Dzień Babci
11 lutego 2010 utworzone przez: Administrator

Zaraz po feriach zimowych - 10 lutego 2010 roku nasze przedszkolaki świętowały Dzień Babci i Dziadka. Dzieci wystapiły z ciekawym programem artystycznym, po czym złożyły swoim babciom i dziadkom życzenia.

więcej ...
Choinka noworoczna Choinka noworoczna
17 stycznia 2010 utworzone przez: Administrator

16 stycznia 2010 roku odbyła się w szkole choinka noworoczna. Uczestniczyły w niej przedszkolaki, i ich rodzice. Mimo, iż z powodu złych warunków pogodowych nie było prądu , nasze przedszkolaki bawiły się znakomicie. 

więcej ...
Jasełka Jasełka
4 stycznia 2010 utworzone przez: Administrator

22 grudnia 2009 roku przedszkolaki obejrzały jasełka w wykonaniu swoich starszych kolegów. Bożonarodzeniowe przedstawienie nosiło nazwę " Przychodzi Boże Dziecię". Dzieci z wielkim przejęciem oglądały jasełka i występujące w nich postaci. 

więcej ...
Spotkanie wigilijne Spotkanie wigilijne
4 stycznia 2010 utworzone przez: Administrator

22 grudnia 2009 roku w przedszkolu odbyło się spotkanie wigilijne. Dzieci łamały się opłatkiem i składały sobie życzenia. Rodzice przygotowali swoim pociechom czerwony barszczych z uszkami i inne wigilijne poytrawy. Wspólnie śpiewano kolędy.

więcej ...
Przed Świętem Bożego Narodzenia Przed Świętem Bożego Narodzenia
17 grudnia 2009 utworzone przez: Administrator

Przed Świętami Bożego Narodzenia w przedszkolu panuje świąteczna atmosfera. Dzieci przystroiły choinkę, urządziły szopkę, uczą się kolęd, zapoznają się także z bożonarodzeniowymi tradycjami. Z niecierpliwością czekają na święta.

więcej ...
Przyszła zima - dokarmiamy ptaki Przyszła zima - dokarmiamy ptaki
15 grudnia 2009 utworzone przez: Administrator

Wreszcie przyszła prawdziwa zima. Spadł śnieg i wkoło zrobiło się biało i przyjemnie. Dla ptaków jest to trudny okres. Trudno znaleźć im pożywienie. Nasze przedszkolaki postanowiły pomóc ptaszkom. Dzieci zawiesiły karmniki i będą dokarmiać swoich lesnych przyjaciół.

więcej ...
Mikołaj Mikołaj
6 grudnia 2009 utworzone przez: Administrator

4 grudnia 2009 roku do przedszkola przybył święty Mikołaj z ogromnym workiem pełnym podarunków. Dzieci i ich rodzice przywitali gościa z radością. Mikołaj wręczył wszystkim dzieciom prezenty. Przedszkolaki na pożegnanie zaśpiewały Mikołajowi piosenkę.

więcej ...
Teatrzyk kukiełkowy Teatrzyk kukiełkowy
8 listopada 2009 utworzone przez: Administrator

3 listopada 2009 roku do naszego przedszkola zawitał teatrzyk kuliełkowy "Pinokio" z Nowego Sącza z bajką "Przygody krowy kłamczuchy". Występ teatrzyku był sfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

więcej ...
Kolorowy tydzień Kolorowy tydzień
30 października 2009 utworzone przez: Administrator

W naszym przedszkolu w dniach od 26 do 30 października 2009 roku odbywały się zajęcia poświęcone zdrowemu odżywianiu pod nazwą "Kolorowy tydzień". Każdego dnia dzieci poznawały wartośći odżywcze kolejnych warzyw i owoców.  Podczas "Dnia czerwonego" poznały znaczenie jabłek, pomidorów i innych czerwonych warzyw i owoców, podczas "Dnia pomarańczowego" - wartości marchewki. Był także "Dzień zielony", "Dzień żółty" i  "Dzień biały". Z warzyw i owoców przedszkolaki przyrządzały pyszne sałatki i surówki. 

więcej ...
Wyjazd na basen Wyjazd na basen
25 października 2009 utworzone przez: Administrator

22 października 2009 roku przedszkolaki pojechały na basen do Charsznicy. Towarzyszyli im rodzice oraz wychowawczynie. Po zabawach w wodzie dzieci zjadły pyszną pizzę i słodycze, wypiły smaczne soczki. 

więcej ...
Dzień Edukacji Narodowej Dzień Edukacji Narodowej
16 października 2009 utworzone przez: Administrator

Przedszkolaki wystapiły na szkolnej akademii podczas Dnia Edukacji Narodowej. Był to pierwszy publiczny wystep naszych maluchów. Pierwszy, ale bardzo udany. Dzieci pieknie się zaprezentowały, a po występie zostały nagrodzone gromnkimi brawami.

więcej ...
Wycieczka do Anikina Wycieczka do Anikina
25 września 2009 utworzone przez: Administrator

24 września 2009 roku dzieci naszego przedszkola wraz ze swoimi rodzicami i nauczycielami byli na wycieczce w "Anikinie" w Krakowie. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawie tematycznej "Zabawa w dzikiej dżungli". Animatorzy (pracownicy Anikina) zadbali o fantastyczną zabawę - pomalowali dzieciom twarze, ubrali je w baśniowie stroje i zorganizowali wiele gier i zabaw.
Przedszkolaki wspaniale się bawiły na sznurowych drabinach, trapach, linach, wielopoziomowych labiryntach, zjeżdżalniach.

więcej ...
Zebranie z rodzicami Zebranie z rodzicami
16 września 2009 utworzone przez: Administrator

15 września 2009 roku odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym zebranie z rodzicami. Wychowawczyni przedstawiła plan pracy przedszkola, omówiła program nauczania. Wybrano także Radę Rodziców.

więcej ...
Zajęcia dodatkowe Zajęcia dodatkowe
7 września 2009 utworzone przez: Administrator

W nowym roku szkolnym dzieci uczestniczą w dodatkowych zajęciach: rytmiki, gimnastyki korekcyjnej, języka angielskiego i zajęciach logopedycznych. Zajęcia rytmiki prowadzi pani Anna Kowal (na zdjęciu obok).

więcej ...
Rozpoczynamy nowy rok szkolny Rozpoczynamy nowy rok szkolny
3 września 2009 utworzone przez: Administrator

1 września 2009 roku przedszkolaki uroczyście przywitały nowy rok szkolny. W nowym roku do przedszkola uczęszczać będzie 26 dziedzi w wieku od 3 do 5 lat. Wiekszość to dzieci, które już drugi rok będą przedszkolakami. Do nich dołączyło sześcioro nowych maluchów. 
Wszystkim przedszkolakom życzymy wiele radości w nowym roku.

 

więcej ...
2009/2010
1 września 2009 utworzone przez: Administrator

Rok szkolny 2009/2010

1 września 2009 roku ropoczęlismy kolejny rok pracy w naszym punkcie przedszkonym.   
W nowym roku szkolnym dzieci czeka wiele atrakcji. Do końca grudnia odbędą się: 
- wycieczki edukacyjne (pierwsza już we wrześniu), 
- wyjazdy na basen (w październiku), 
- teatrzyki (w listopadzie).
Dzieci uczestniczyć będą także w zajęciach dodatkowych: rytmice, gimnastyce korekcyjnej, zajęciach języka angielskiego, zajęciach logopedycznych.

Działalność przedszkola jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.   

 

 

więcej ...
Przedszkolaki wśród dinozaurów Przedszkolaki wśród dinozaurów
25 czerwca 2009 utworzone przez: Administrator

23 czerwca 2009 roku dzieci punktu przedszkolnego wraz ze swoimi rodzicami uczestniczyły w wycieczce do "Parku Dinozaurów" w Zatorze oraz do "Parku Miniatur" w Inwałdzie. Wycieczka była współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Wycieczka dostarczyła naszym dzieciom niezapomnianych wrażeń. Szczególne wrażenie zrobiły na maluchach ogromne dinozaury, które na dodatek poruszały się i groźne ryczały.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.  

więcej ...
Koniec roku szkolnego Koniec roku szkolnego
20 czerwca 2009 utworzone przez: Administrator

19 czerwca 2009 roku dzieci naszego przedszkola uroczyście zakończyły rok szkolny. Uroczysta akademia odbyła się na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Antolce. Przedszkolaki uczestniczyły w uroczystej akademii, obejrzały część artystyczną w wykonaniu starszych kolegów. Pani dyrektor wręczyła nagrody dzieciom, które odniosły sukcesy w I Gminnej Spartakiadzie Przedszkolnej. Z rąk swojej wychowawczyni przedszkolaki otrzymały "Dyplomy ukończenia przedszkola".   
Zapraszamy do galerii zdjęć.

więcej ...
Gminna Spartakiada Przedszkolna Gminna Spartakiada Przedszkolna
17 czerwca 2009 utworzone przez: Administrator

10 czerwca dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w I Gminnej Spartakiadzie Przedszkolnej. Uczestniczyły w konkurencjach: rzucie woreczkiem do celu, rzucie woreczkiem na odległość, skoku w dal z miejsca i innych. Nasze dzieci wypadły bardzo dobrze. I miejsce w rzucie do celu w grupie 4-latków zajął Jakub Grzyb, II miejsce w rzucie na odległość w grupie 5-latków zajęła Agnieszka Bielnicka, a III miejsce w rzucie do celu w grupie 5-latków zajęła Paulina Otfinowska. Dzieci otrzymały medale, dyplomy i skromne upominki.
Gratulujemy!

więcej ...
Gminny Festiwal Tańa i Piosenki Przedszkolnej Gminny Festiwal Tańa i Piosenki Przedszkolnej
17 czerwca 2009 utworzone przez: Administrator

10 czerwca 2009 roku dzieci z naszego przedszkola brały udział w Gminnym Festiwalu Tańca i Piosenki Przedszkolnej zorganizowanym przez Samorządowe Przedszkole w Książu Wielkim. Dzieci zaśpiewały kilka piosenek, zaprezentowały się także w tańcu. Swój program artystyczny przygotowały pod kierunkiem wychowawczyni oraz "pani od rytmiki". Rodzice zadbali o piękne stroje. W nagrodę za udane występy dzieci otrzymały dużą lalkę.

więcej ...
Powstał plac zabaw Powstał plac zabaw
16 czerwca 2009 utworzone przez: Administrator

Na początku czerwca 2009 roku przy naszym punkcie przedszkolnym powstał nowy plac zabaw. Plac zabaw powstał dzięki finansowemu wsparciu Unii Europejskiej. Dzieci chętnie korzystają z urządzeń: hustawek, zjeżdżalni, przeplotni, równoważni i innych atrakcji. 
Zapraszamy do galerii zdjęć.

więcej ...
Rok szkolny dobiega końca Rok szkolny dobiega końca
15 czerwca 2009 utworzone przez: Administrator

Zajęcia dydaktyczne w naszym punkcie przedszkolnym dobiegają końca. Ale przed udaniem się dzieci na wakacyjny wypoczynek trzeba jeszcze utrwalić poznane wiadomości i umiejętności. Najmłodsze dzieci po wakacjach będą kontynuować naukę w przedszkolu, zaś najstarsze bedą uczęszczać do "zerówki". Jesteśmy pewni, że rok nauki w przedszkolu przyniósł dzieciom wiele korzyści.  

więcej ...
Wyniki rekrutacji Wyniki rekrutacji
10 czerwca 2009 utworzone przez: Administrator

Są już wyniki rekrutacji do Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Antolce. Komisja Rekrutacyjna sporządziła listę dzieci przyjętych oraz listę rezerwową, na której znalazły się dzieci, które w tym roku nie zostały przyjęte do przedszkola. Lista jest wywieszona na drzwiach przedszkola. 

więcej ...
Zajęcia języka angielskiego Zajęcia języka angielskiego
2 czerwca 2009 utworzone przez: Administrator

W naszym przedszkolu przez cały rok szkolny odbywały się zajęcia języka angielskiego. Były to zajęcia dodatkowe, współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.  
Zapraszamy do galerii zdjęć.

więcej ...
Dzień Dziecka Dzień Dziecka
1 czerwca 2009 utworzone przez: Administrator

1 czerwca przedszkolaki świętowały swój dzień. Były zabawy, gry, a także tańce przy muzyce. Z okazji Dnia Dziecka rodzice przygotowali dla swoich pociech niespodziankę - pyszny poczęstunek.
Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

więcej ...
Zajęcia gimnastyki korekcyjnej Zajęcia gimnastyki korekcyjnej
29 maja 2009 utworzone przez: Administrator

Dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w naszym przedszkolu odbywają się zajęcia dodatkowe. Jednym z takich zajęć są zajęcia z gimnastyki korekcyjnej. Przedszkolaki uwielbiają ćwiczenia, szczególnie z wykorzystaniem zestawu rehabilitacyjnego.

więcej ...
Dzień Mamy i Taty Dzień Mamy i Taty
26 maja 2009 utworzone przez: Administrator

26 maja 2009 roku przedszkolaki obchodziły Dzień Mamy i Taty. Z tej okazji przygotowały dla swoich rodziców bogaty program artystyczny. Niejednej mamie ze wzruszenia zakręciła się łza w oku. 
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. 

więcej ...
Wielkanocne śniadanie Wielkanocne śniadanie
23 kwietnia 2009 utworzone przez: Administrator

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych w naszym przedszkolu zorganizowalismy Wielkanocne śniadanie. Wszyscy usiedli przy pięknie zastawionym przez rodziców stole. Były jajka, chleb, sól, wielkanocne babki. Wszyscy dzielili sie jajkiem i składali sobie świąteczne życzenia.  

więcej ...
Wyjazd na basen Wyjazd na basen
4 kwietnia 2009 utworzone przez: Administrator

W marcu odbył się wyjazd na basen do Charsznicy. Dla przedszkolaków była to wspaniała zabawa i niezapomniane przeżycie. Wiele dzieci było na basenie po raz pierwszy.  Na basen ze swoimi pociechami pojechali także rodzice. 
Wyjazd był sfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu społecznego.

więcej ...
Powitanie wiosny Powitanie wiosny
1 kwietnia 2009 utworzone przez: Administrator

20 marca 2009 roku przedszkolaki witały wiosnę. Na boisku szkolnym dzieci spaliły słomiana kukłę Marzannę - symbol wiosny. Potem wszyscy wesoło się bawili przy muzyce na "wiosennym balu".  Rodzice zadbali o piekne, wiosenne stroje - była żabka, pani wiosna i inne postaci.

 

więcej ...
Ogłoszenie o rekrutacji dzieci do przedszkola
15 marca 2009 utworzone przez: Administrator

Dyrektor Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Antolce ogłasza rekrutację dzieci do przedszkola. Kwestionariusze należy składać w terminie od 1 kwietnia 2009 roku do 30 maja 2009 roku.
O Regulaminie Rekrutacji czytaj dalej.

więcej ...
Dzień Kobiet Dzień Kobiet
13 marca 2009 utworzone przez: Administrator

Przedszkolaki uczestniczyły w szkolnych obchodach Dnia Kobiet. Obejrzały akademię przygotowaną przez starszych kolegów oraz humorystyczne przedstawienie. Popisy uczniów bardzo podobały się naszym maluchom.

więcej ...
Bal karnawałowy Bal karnawałowy
3 marca 2009 utworzone przez: Administrator

Zakończenie karnawału odbyło się pod znakiem muzyki, tańców i występów „młodych artystów”. 14 lutego 2009 roku od wczesnych godzin popołudniowych salę gimnastyczną wzięli w swe władanie najmłodsi spośród braci szkolnej – przedszkolaki. Dzieci wystąpiły w przepięknych strojach karnawałowych. Były eleganckie księżniczki, królowe, wróżki. Nie zabrakło też sobowtórów znanych bajkowych postaci: Kubuś Puchatek, Zorro, Kaczor Donald.

więcej ...
Dzień Babci i Dziadka Dzień Babci i Dziadka
23 lutego 2009 utworzone przez: Administrator

W naszym przedszkolu Dzień Babci i Dziadka odbył się z niewielkim opóźnieniem z powodu choroby naszych przedszkolaczków. Dopiero 27 stycznia nasze maluchy (i to w bardzo ograniczonym składzie) złożyły życzenia swoim babciom i dziadkom. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tej uroczystości.

więcej ...
Teatrzyki kukiełkowe Teatrzyki kukiełkowe
23 lutego 2009 utworzone przez: Administrator

W lutym dzieci z przedszkola obejrzały występ dwóch teatrzyków kukiełkowych: "Zaczarowany las" i "Wesoła szkoła". Widowiska były sfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS). Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

więcej ...
Zaproszenie na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka Zaproszenie na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka
27 stycznia 2009 utworzone przez: Administrator

Przedszkolaki serdecznie zapraszają wszystkie Babcie i Dziadków na uroczyste spotkanie, które odbędzie się 28 stycznia 2009 roku o godzinie 12.00 w naszym przedszkolu.

więcej ...
Harmonogram na najbliższe miesiące Harmonogram na najbliższe miesiące
18 stycznia 2009 utworzone przez: Administrator

 
W okresie od 1 stycznia 2009 roku do 31 stycznia 2009 roku na dzieci z naszego przedszkola czeka wiele atrakcji. Już 28 stycznia 2009 roku o godzinie 8.15 odbędzie się występ teatrzyku kukiełkowewgo pt.:"Zaczarowany las". 
Wystąpią artyści z teatu "Pinokio" z Nowego Sącza. Przedstawienie będzie sfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS).

O innych atrakcjach czytaj dalej.

  

więcej ...
Zuchy w przedszkolu Zuchy w przedszkolu
14 stycznia 2009 utworzone przez: Administrator

W dniu 13 stycznia 2009 roku zuchy z klasy III zaprezentowały dzieciom z przedszkola inscenizację "Ptasia stołówka". W przedsztawieniu wykorzystano rekwizyty - sylwetki różnych ptaków, mieszkańców Polski, jak również przybyszy z dalekiej Północy.

więcej ...
Wigilia Wigilia
19 grudnia 2008 utworzone przez: Administrator

 Wigilię w naszym przedszkolu dzieci obchodziły 19 grudnia 2008 roku. Do przedszkola przybyli rodzice. Wszyscy składali sobie przedświąteczne życzenia i łamali się opłatkiem. Dzieci  obejrzały „Jasełka” wykonaniu starszych kolegów ze szkoły.

więcej ...
"Szewczyk Dratewka"
10 grudnia 2008 utworzone przez: Administrator

Przedszkolaki obejrzały przedstawienie „Szewczyk  Dratewka” oparte na znanym tekście Janiny Porazińskiej..  Bajkę przedstawili aktorzy scen krakowskich 10 grudnia 2008 roku. Popularna bajka o Szewczyku Dratewce to pogodna opowieść o tym, że dobroć połączona z odwagą i ciekawością świata pomaga zwyciężyć zło i osiągnąć szczęście.

więcej ...
Mikołajki Mikołajki
6 grudnia 2008 utworzone przez: Administrator

 Mikołajki w przedszkolu. 6 grudnia 2008 roku do przedszkola zawitał Święty Mikołaj. Wszystkim dzieciom rozdał prezenty, a potem zaprosił dzieci do wspólnej zabawy.

więcej ...
Teatrzyk Teatrzyk
6 grudnia 2008 utworzone przez: Administrator

Do naszego przedszkola zawitał teatrzyk. Było to 6 grudnia 2008 roku, a więc w Dniu Urodzin Świętego Mikołaja. Dzieci obejrzały przedstawienie „Czerwony Kapturek” w wykonaniu aktorów scen krakowskich. Występ został sfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

więcej ...
Wycieczka do Krakowa Wycieczka do Krakowa
30 listopada 2008 utworzone przez: Administrator

 27 listopada 2008 roku dzieci były na wycieczce w Krakowie. Wycieczka była sfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.Dzieciom towarzyszyli rodzice, babcie i dziadkowie. Głównym celem wyprawy było obejrzenie w Multikinie filmu „Garfield”. Wszystkim niesłychanie podobały się przygody Garfielda, najsłynniejszego kota świata, wiodącego życie, którego wielu z nas mogłoby mu pozazdrościć.

więcej ...
Andrzejki Andrzejki
28 listopada 2008 utworzone przez: Administrator

28 listopada 2008 roku w przedszkolu odbyły się „Andrzejki”. W tym dniu gośćmi przedszkolaków były Wróżki, które przepowiedziały dzieciom przyszłość. Przyszłość przepowiadano z kartek, talerzyków, butelek itp.

więcej ...
Zebranie z rodzicami Zebranie z rodzicami
29 października 2008 utworzone przez: Administrator

 Dzięki środkom pozyskanym z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego przy naszej szkole uruchomiono punkt przedszkolny. 
W dniu 29 października 2008 roku odbyło się pierwsze zebranie z rodzicami dzieci rozpoczynających naukę w Punkcie Przedszkolnym przy Szkole Podsatwowej w Antolce.

więcej ...
RSS   Drukuj  
 
   
 

Copyright 2007 by Przedszkola    Zasady użytkowania   Zasady zachowania prywatności